Qualification

Round 1

Mathias Gavelin (SWE)(1) bye

Samuel Vekkolainen Jansson (SWE) - Philip Qvist Hyldedal (DEN) 6:2, 6:2

Hannibal Borg (SWE) - Martin Carvajal (SWE) 7:5, 6:4

Carl Emil Oberbeck (DEN) - Oscar Sohl (SWE) 3:6, 6:3, 6:1

Gustaf Navarp (SWE)(2) bye

Gustav Wogen (SWE) - Oliver Dunne (SWE) 6:2, 6:0

Carl Gustafsson (SWE) - Ole Sonesson Lidholt (SWE) 4:6, 6:4, 6:4

Filip Stenberg (SWE) - Eric Van Nunen (SWE) 6:3, 1:6, 6:2

Oscar Hawken (NOR)(3) bye

Vladimir Ristic (DEN) - John Hulten (SWE) 6:3, 6:2

Oskar Jonsson (SWE) - Nami Andisheh (SWE) 6:2, 6:3

Edis Nokic (SWE) - Pontus Hallgren (SWE)(9) 4:6, 6:2, 6:3

Hugo Regner (SWE)(4) bye

Gabriel Enbom (SWE) - Justin Cadeau (USA) 6:3, 7:5

Sebastian Abboud (SWE) - Milton Jonsson (SWE) 6:2, 6:2

Jesper Andi Jorgensen (DEN)(8) - Ross Weibull (SWE) 6:0, 6:1

Alexandre Abid (SUI)(5) bye

Nicolas Stromberg (SWE) - Fredrik Lindau (SWE) 7:6(7:4), 6:2

Sebastian Lind (SWE) - Raphael Bonnet (SWE) 2:6, 6:4, 6:0

Markus Sorensen (NOR)(10) - Lein Grundstrom (SWE) 3:6, 6:1, 6:4

Tom Zeuch (GER)(6) - Jan Koupil (SWE) 6:0, 6:0

David Flisberg (SWE) - Oskar Brostrom Poulsen (DEN9 6:4, 6:3

John Hallquist Luthen (SWE) - Adam Heinonen (SWE) 6:2, 6:1

Hugo Brungs (SWE)(7) - Melker Isaksson (SWE) 6:1, 6:3

Round 2

Mathias Gavelin (SWE)(1) - Samuel Veikkolainen Jansson (SWE) 6:0, 6:1

Carl Emil Overbeck (DEN) - Hannibal Borg (SWE) 6:1, 6:2

Gustav Wogen (SWE) - Gustaf Navarp (SWE)(2) 6:1, 6:2

Carl Gustafsson (SWE) - Filip Stenberg (SWE) 7:5, 6:1

Oscar Hawken (NOR)(3) - Vladimir Ristic (DEN) 7:6(7:5), 6:2

Edis Nokic (SWE) - Oskar Johnsson (SWE) 6:2, 2:6, 7:6(8:6)

Hugo Regner (SWE)(4) - Gabriel Enbom (SWE) 6:3, 6:2

Jesper Andi Jorgensen (DEN)(8) - Sebastian Abboud (SWE) 6:7(5:7), 6:3, 6:2

Alexandra Abid (SUI)(5) - Nicolas Stromberg (SWE) 6:3, 6:2

Markus Sorensen (NOR)(10) - Sebastian Lind (SWE) 7:5, 6:0

Tom Zeuch (GER)(6) - David Flisberg (SWE) 6:0, 6:0

John Hallquist Lithen (SWE) - Hugo Brungs (SWE)(7) 6:3, 6:2

Round 3

Mathias Gavelin (SWE)(1) - Carl Emil Overbeck (DEN) 6:2, 6:1

Gustav Wogen (SWE) - Carl Gustafsson (SWE) 7:5, 6:2

Edis Nokic (SWE) - Oscar Hawken (NOR)(3) 6:0, 6:4

Hugo Regner (SWE)(4) - Jesper Andi Jorgensen (DEN)(8) 1:6, 6:3, 6:1

Markus Sorensen (NOR)(10) - Alexandra Abid (SUI)(5) 6:2, 6:4

John Hallquist Lithen (SWE) - Tom Zeuch (GER)(6) 6:4, 6:3

Main Tournament

Round 1

Marcus Anker Aarthun Sulen (NOR)(1) bye

Roni Rikkonen (FIN) - Edis Nokic (SWE) 6:3, 6:3

Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) - Hugo Regner (SWE) 6:3, 6:3

Jesper Klov Nilsson (SWE)(14) bye

Ivan Denisov (RUS)(12) bye

Simon Wibler (SWE) - Isak Mulder (SWE) 6:4, 6:3

Filip Tensing (SWE) - Filip Krolo (GER) 6:2, 6:0

Kenzo Koistila Larsson (SWE)(5) bye

Danil Glinka (EST)(4) bye

James Story (GBR) - Arvid Hjalte (SWE) 6:4, 7:6(7:4)

Markus Sorensen (NOR) - Elliot Arnapp (SWE) 6:1, 6:0

Kevin Chahoud (SWE)(16) bye

Erik Grevelius (SWE)(9) bye

Fynn Kuenkler (GER) - Pelle Strandberg (SWE) 6:2, 6:2

Joachim Andreas Schaefer (NOR) - Lukas Ridemar (SWE) 6:4, 6:4

Baptiste Anselmo (FRA)(8) bye

Raphael Bonnet Flores (FRA)(7) bye

Olof Wiklund (SWE) - Jesper Andi Jorgensen (DEN) 6:2, 6:2

John Hallquist Luthen (SWE) - Herman Hoeyeraal (NOR) 5:7, 6:1, 6:4

Anton Ornberg (SWE)(10) bye

Erik Carlsten (SWE)(15) bye

Ostap Kovalenko (RUS) - Zacharias Rankloo Rasmusson (SWE) 6:4, 6:4

Tom Zeuch (GER) - Oliver Valentinsson (SWE) 6:2, 6:1

Peter August Anker (NOR)(3) bye

Bastien Presuhn (GER)(6) bye

Simon Yitbarek (SWE) - Samuel Pointon (GBR) 7:5, 2:6, 6:2

Herman H. Jentoft (NOR) - Gustav Wogen (SWE) 6:4, 6:3

Linus Bergevi (SWE)(11) bye

Masi Sarpola (FIN)(13) bye

Mathias Gavelin (SWE) - Max Wiskandt (GER) 6:0, 6:2

Jakob Groener (NOR) - Karl Frederik Utheim (SWE) 6:1, 6:1

Johan Garpered (SWE)(2) bye

Round 2

Roni Rikkonen (FIN) - Marcus Anker Aarthun Sulen (NOR)(1) 7:5, 6:3

Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) - Jesper Klov Nilsson (SWE)(14) 6:2, 1:6, 6:2

Simon Wibler (SWE) - Ivan Denisov (RUS)(12) 6:3, 6:3

Filip Tensing (SWE) - Kenzo Koistila Larsson (SWE)(5) 6.4, 3:6, 6:1

Daniil Glinka (EST)(4) - James Story (GBR) 6:2, 6:3

Kevin Chahoud (SWE)(16) - Markus Sorensen (NOR) 6:3, 6:1

Erik Grevelius (SWE)(9) - Fynn Kuenkler (GER) 6:1, 6:3

Baptiste Anselmo (FRA)(8) - Joachim Andreas Schaefer (NOR) 7:6(7:4), 6:2

Olof Wiklund (SWE) - Raphael Bonnet Flores (FRA)(7) 6:2, 6:3

Anton Ornberg (SWE)(10) - John Hallquist Lithen (SWE) 7:6(7:2), 7:6(7:2)

Baptiste Anselmo (FRA)(8) - Joachim Andreas Schaefer (NOR) 7:6(7:4), 6:2

Olof Wiklund (SWE) - Raphael Bonnet Flores (FRA)(7) 6:2, 6:3

Anton Ornberg (SWE)(10) - John Hallquist Lithen (SWE) 7:6(7:2), 7:6(7:2)

Erik Carlsten (SWE)(15) - Ostap Kovalenko (RUS) 5:7, 7:5, 6:2

Peter August Anker (NOR)(3) - Tom Zeuch (GER) 6:3, 6:2

Bastien Presuhn (GER)(6) - simon Yitbarek (SWE) 6:4, 6:2

Linus Bergevi (SWE)(11) - Herman H. Jentoft (NOR) 7:6(7:1), 1:6, 6:3

Masi Sarpola (FIN)(13) - Mathias Gavelin (SWE) 6:1, 6:3

Jakob Groener (NOR) - Johan Garpered (SWE)(2) 4:6, 6:4, 7:5

Round 3

holger Vitus Nodskov Rune (DEN) - Roni Rikkonen (FIN) 7:6(7.3), 6:0

Simon Wibler (SWE) - Filip Tensing (SWE) 6:2, 6:2

Kevin Chahoud (SWE)(16) - Danil Glinka (EST)(4) 3:6, 6:0, 6:0

Baptiste Anselmo (FRA)(8) - Erik Grevelius (SWE)(9) 7:6(7:4), 6:4

Anton Ornberg (SWE)(10) - Olof Wiklund (SWE) 3:6, 6:3, 6:4

Peter August Anker (NOR)(3) - Erik Carlsten (SWE)(15) 6:4, 6:7(8:6), 6:3

Bastien Presuhn (GER)(6) - Linus Bergevi (SWE)(11) 6:2, 6:1

Masi Sarpola (FIN)(13) - Jakob Groener (NOR) 2:6, 7:5, 6:3

Quarterfinal

Holger Vitus Nodskov Runde (DEN) - Simon Wibler (SWE) 6:3, 6:1

Baptiste Anselmo (FRA)(8) - Kevin Chahoud (SWE)(16) 1:6, 6:2, 6:3

Anton Ornberg (SWE)(10) - Peter August Anker (NOR)(3) 6:4, 6:4

Bastien Presuhn (GER)(6) - Masi Sarpola (FIN)(13) 6:2, 4:6, 6:2

Semifinal

Hilger Vitus Nodskov Rune (DEN) - Baptiste Anselmo (FRA)(8) 6:4, 6:1

Bastian Presuhn (GER)(6) - Anton Ornberg (SWE)(10) 6:2, 3:6, 6:1

Final

Bastien Presuhn (GER)(6) - Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) 6:4, 6:2