Qualification

Round 1

Sarah Beth Grey (GBR)(1) - Claudia Cianci (POR) 6:0, 6:0

Lauryn John-Baptiste (GBR)(15) - Francesca Palmigiano (ITA) 6:0, 6:0

Louise Holtum (GBR) - Phillis Vanenburg (NED)(2) 6:3, 7:5

Linda Pernkovic (GER)(14) - Mollie Crouch (GBR) 6:4, 7:6(7:3)

Ica Primorac (CRO)(3) - Sofie Woon (GBR) 6:4, 6:3

Ella Taylor (GBR) - Emma Hurst (GBR)(11) 6:1, 7:5

Nina Stadler (SUI)(4) - Amelia Stuart (GBR) 6:0, 6:1

Natalia Vajdova (SVK)(16) - Anna Popescu (GBR) 6:3, 6:1

Alexa Guarachi (CHI)(5) - Chelsea May Samways (GBR) 6:2, 7:6(7:3)

Romey Koelzer (GER)(10) - Chloe Compson (GBR) 6:0, 6:1

Alicia Barnett (GBR) - Nina Kruijer (NED)(6) 6:4, 6:0

Luisa Marie Huber (GER)(9) - Dominique Covington (GBR) 6:2, 6:2

Karola Patricia Bejenaru (ROU)(7) - Camille Verden Anderson (GBR) 6:1, 6:1

Olivia Nicholls (GBR) - Nora Niedmers (GER)(13) 6:4, 6:3

Mallaurie Noel (FRA) - Sebastiani Leon (MEX)(8) 7:5, 6:4

Mia Nicole Eklund (FIN)(12) - Hannah McColgan (GBR) 6:1, 6:2

Round 2

Sarah Beth Grey (GBR)(1) - Lauryn John-Baptiste (GBR)(15) 7:6(7:4), 1:6, 7:5

Linda Prenkovic (GER)(14) - Louise Holtum (GBR) 6:1, 6:2

Iva Primorac (CRO)(3) - Ella Taylor (GBR) 6:4, 4:6, 6:2

Natalia Vajdova (SVK)(16) - Nina Stadler (SUI)(4) 6:1, 6:4

Alexa Guarachi (CHI)(5) - Romy Koelzer (GER)(10) 6:1, 6:1

Luisa Marie Huber (GER)(9) - Alicia Barnett (GBR) 3:6, 6:1, 7:6(7:5)

Karola Patricia Bejenaru (ROU)(7) - Olivia Nicholls (GBR) 6:4, 6:1

Mallaurie Noel (FRA) - Mia Nicole Eklund (FIN)(12)

Main Tournament

Round 1

Bibiane Schoofs (NED) - Arantxa Rus (NED)(1) 6:4, 6:4

Maia Lumsden (GBR) - Iva Primorac (CRO) 6:4, 6:3

Tess Sugnaux (SUI) - Ali Collins (GBR) 6:3, 6:2

Marie Benoit (BEL)(6) - Klaartje Liebens (BEL) 6:4, 6:4

Laura-Ioana Andrei (ROU) - Claudia Giovine (ITA)(4) 6:1, 6:2

Kimberley Zimmermann (BEL) - Linda Prenkovic (GER) 6:3, 6:2

Alexa Guarachi (CHI) - Natalia Vajdova (SVK) 7:5, 6:1

Ronit Yurovsky (USA)(7) - Ines Murta (POR) 6:1, 6:1

Mallaurie Noel (FRA) - Julia Treziyska (BUL)(5) 6:0, 7:6(7:3)

Romy Koelzer (GER) - Luisa Marie Huber (GER) 6:3, 6:4

Laura Sainsbury (GBR) - Panna Udvardy (HUN) 5:7, 7:6(7:5), 6:3

Julia Wachaczyk (GER)(3) - Sarah Beth Grey (GBR) 4:6, 7:5, 6:3

Petra Krejsova (CZE)(8) - Karola Patricia Bejenaru (ROU) 6:4, 6:2

Miyabi Inoue (JPN) - Katharina Hering (GER) 6:1, 6:4

Emina Bektas (USA) - Marisha Foster (GBR) 7:5, 6:2

Eleanor Dean (GBR) - Michaela Honcova (SVK)(2) 6:2, 6:4

Round 2

Bibiane Schoofs (NED) - Maia Lumsden (GBR) 6:4, 3:6, 6:0

Tess Sugnaux (SUI) - Marie Benoit (BEL)(6) 1:6, 7:6(7:2), 6:0

Kimberley Zimmermann (BEL) - Laura-Ioana Andrei (ROU) 1:6, 7:5, 6:2

Ronit Yurovsky (USA)(7) - Alexa Guarachi (CHI) 6:4, 6:1

Mallaunie Noel (FRA) - Romy Koelzer (GER) 6:4, 6:4

Julia Wachaczyk (GER)(3) - Laura Sainsbury (GBR) 6:2, 6:4

Petra Krejsova (CZE)(8) - Miyabi Inoue (JPN) 6:3, 6:2

Emina Bektas USA - Eleanor Dean (GBR) 6:2, 7:6(7:5)

Quarterfinal

Bibiane Schoofs (NED) - Tess Sugnaux (SUI) 7:5, 6:3

Kimberley Zimmermann (BEL) - ronit Yurovsky (USA)(7) 6:0, 4:6, 6:2

Julia Wachaczyk (GER)(3) - Mallaurie Noel (FRA) 6:2, 3:6, 7:5

Petra Krejsova (CZE)(8) - Emina Bektas (USA) 6:4, 6:3

Semifinal

Bibiane Schoofs (NED) - Kimberley Zimmermann (BEL) 6:3, 6:2

Petra Krejsova (CZE)(8) - Julia Wachaczyk (GER)(3) 4:6, 6:4, 6:0

Final

Petra Krejsova (CZE)(8) - Bibiane Schoofs (NED) 2:6, 7:5, 6:4