Qualification

Round 1

Alexandra Morozova (USA)(1) bye

Desirae Krawczyk (USA) - Stephanie Nauta (USA) 7:5, 6:3

Monika Kilnarova (CZE)(2) bye

Isis Lafrontiere (FGU) bye

Amy Zhu (USA)(3) bye

Taylor Bridges (USA) - Sofia Booth (USA) 6:2, 6:0

Laura Deigman (GBR)(4) bye

Melissa Kopinski (USA) - Mackenzie Worsnop (USA) 6:2, 6:0

Anastasia Detiuc (MDA)(5) bye

Francesca M. Fanchin (ARG) bye

Alice Rame (FRA) bye

Yolande Leacock (TTO) - Lea Bold (CAL) 6:0, 6:0

Maria Gomez (ECU) bye

Caroline Dunleavy (USA) - Stephaie Luk (USA) 6:1, 6:0

Julia Fisch (USA) bye

Lucie Wargnier (FRA)  - Andrea Duva (USA) 6:3, 6:7(5:7), 6:3

Round 2

Alexandra Morozova (USA)(1) - Desirae Krawczyk (USA) 7:6(7:5), 6:1

Monika Kilnarova (CZE)(2) - Isis Lafrontiere (FGU) 6:1, 6:0

Amy Zhu (USA)(3) - Taylor Bridges (USA) 6:4, 3:6, 6:3

Melissa Kopinski (USA) - Laura Deigman (GBR)(4) 4:6, 6:4, 6:1

Anastasia Detiuc (MDA)(5) - Francesca M. Fanchin (ARG) 6:0, 6:1

Alice Rame (FRA) - Yolande Leacock (TTO) 6:4, 6:4

Caroline Dunleavy (USA) - Maria Gomez (ECU) 6:1, 6:1

Lucie Wargnier (FRA) - Julia Fisch (USA) 6:1, 3:6, 6:3

Main Tournament

Round 1

Mayo Hibi (JPN)(1) - Amy Zhu (USA) 7:6(7:5), 6:4

Amandine Cazeaux (FRA) - Brandy Mina (FRA) 6:4, 7:6(7:4)

Alice Rame (FRA) - Kyra Shroff (IND) 6:1, 7:5

Jessica Wacnik (USA) - Carol Zhao (CAN)(7) 6:2, 6:7(1:7), 6:2

Giuliana Olmos (MEX) - Tereza Mihalikova (SVK)(4) 6:1, 6:4

Priscilla Heise (FRA) - Charlotte Robillard-Millette (CAN) 6:4, 7:5

Ling Zhang (HKG) - Emmanuelle Salas (FRA) 7:5, 6:1

Sara Cakarevic (FRA)(8) - Alice Gillan (GBR) 6:0, 6:3

Monika Kilnarova (CZE) - Sanaz Marand (USA)(5) 7:5, 6:2

Caroline Dunleavy (USA) - Ann-Sophie Porry (FRA) 6:0, 6:1

Kaitlyn Christian (USA) - Emilie Francati (DEN) 7:6(7:4), 6:4

Lucie Wargnier (FRA) - Alexandra Perper (MDA)(3) 6:1, 7:6(7:4)

Estelle Cascino (FRA)(6) - Alexandra Riley (USA) 6:3, 6:1

Alexandra Morozova (USA) - Anastasia Detuc (MDA) 2:6, 6:4, 6:4

Melissa Kopinski (USA) - Mara Schmidt (USA) 7:6(8:6), 6:4

Chieh-Yu Hsu (TPE)(2) - Fiona Codino (FRA) 6:2, 6:1

Round 2

Mayo Hibi (JPN)(1) - Amandine Cazeaux (FRA) 6:0, 6:2

Alice Rame (FRA) - Jessica Wacnik (USA) 7:5, 6:4

Giuliana Olmos (MEX) - Priscilla Heise (FRA) 6:4, 6:1

Ling Zhang (HKG) - Sara Cakarevic (FRA)(8) 6:3, 7:5

Monika Kilnarova (CZE) - Caroline Dunleavy (USA) 6:3, 6:1

Lucie Wargnier (FRA) - Kaitlyn Christian (USA) 4:6, 6:2, 6:4

Alexandra Morozova (USA) - Estelle Cascino (FRA)(6) 6:1, 2:6, 6:4

Chieh-Yu Hsu (TPE)(2) - Melissa Kopinski (USA) 6:2, 6:1

Quarterfinal

Mayo Hibi (JPN)(1) - Alice Rame (FRA) 6:2, 6:1

Giuliana Olmos (MEX) - Ling Zhang (HKG) 6:3, 6:3

Monika Kilnarova (CZE) - Lucie Wargnier (FRA) 6:1, 6:4

Chie-Yu Hsu (TPE)(2) - Alexandra Morozova (USA) 6:3, 7:6(7:5)

Semifinal

Giuliana Olmos (MEX) - Mayo Hibi (JPN)(1) 7:6(7:3), 6:1

Monika Kilnarova (CZE) - Chieh-Yu Hsu (TPE)(2) 6:1, 6:3

Final

Giuliana Olmos (MEX) - Monika Kilnarova (CZE) 7:5, 6:1