Qualification

Round 1

Miomir Kecmanovic (SRB)(1) bye

Joseph Van Dense (USA) - Aaron Sklizovic (USA) 6:3, 6:1

Lukas Greif (USA) - Tim Slager (SWE) 6:0, 6:1

Yeudy Villar (DOM) - Martin Groppo (ARG) 6:4, 3:6, 6:3

Juan Rocha (ARG) - Kris Barnes (USA) 6:0, 6:4

Felipe Ribeiro Frattini (BRA) - James Vuille-Kowing (USA) 6:4, 6:0

Mark Chepurnoy (RUS) - Carlos Andres Carrera Hidalgo (ECU) 6:3, 6:1

Diego Hidalgo (ECU)(11) bye

Cameron Silverman (USA)(2) bye

Jarryd Woog (USA) - Ivan Yatsuk (USA) 6:1, 6:4

Felipe Assuncao Garla (BRA) - Daniil Savelev (RUS) 6:2, 6:0

Dejon Bivens (USA) - Brian Battistone (USA) 6:7(5:7), 6:1, 7:6(8:6)

Patrick Aubone (USA) - Yang Liu (CHN) 7:6(8:6), 4:6, 6:2

Alexander Chepik (RUS) - Manfred Brandes (MEX) 6:0, 6:2

Nicolas Jose Prieto (COL) - Ricardo Ortiz (MEX) 6:4, 6:3

Piotr Zbroja (POL)(14) bye

Mico Santiago (USA)(3) bye

David Mizrahi (USA) - Jack Vance (USA) 6:0, 6:4

Sebastian Mermersky (BUL) - Kento Tagashira (JPN) 6:1, 6:3

Patrick Davidson (USA) - Andrew Ely (USA) 6:2, 6:1

Matthew Segura (USA) - Youssef Rajia (USA) 6:1, 7:5

Malcolm Harrison (USA) - Tomas Krcma (CZE) 6:0, 6:0

Lois Castellon (REU) - Jordi Mullor (MEX) 6:4, 6:4

Michael Zhu (USA)(10) bye

Maciej Rajski (POL)(4) bye

Bryant Mohns (USA) - Thomas MacLeod (USA) 6:1, 6:1

Sidney Moon (USA) - Jamie Vance (USA) 4:6, 6:1, 6:2

Arthur Serafim (ROU) - Trent Aaron (USA) 6:2, 6:3

Fletcher Scott (USA) - Pedro Ferrari Maciel (BRA) 6:1, 6:0

James Can Deinse (USA) - Rohit Navelkar (USA) 0:6, 6:4, 7:5

Joel Vincent Link (GER) - Cristobal Ramirez (USA) 6:2, 6:1

Rowland Phillips (JAM)(16) - Coilin MacNamara (IRL) 6:1, 6:4

Genaro Alberto Olivieri (ARG)(5) bye

Alexander Stater (USA) - David Pfister (USA) 7:5, 6:3

Nicolas Lombardo (USA) - Joaquin Marquez (MEX) 6:2, 6:3

Loic Blanco (FRA) - Dustin Goldenberg (USA) 6:1, 6:2

Mac Kiger (USA) - Richard Torres (USA) 6:2, 6:0

Daniel Moreno (MEX) - Renan Perdiago (BRA) 6:1, 6:3

Jake Van Emburgh (USA) - Luis Alberto Quintero (COL) 6:1, 6:1

Alexis Galarneau (CAN)(9) bye

Nicholas Hortin (AUS)(6) bye

Arslan Orashev (TKM) - Oscar Beich (USA) 7:5, 4:6, 6:2

Rafael Gentil (BRA) - Mike Pfister (USA) 7:5, 6:0

Graham Alrutz (USA) - John Horoz Garner (GBR) 7:5, 6:1

Coy Simon (USA) - Chase Parker (USA) 6:3, 6:2

Graham Ball (CAN) - Alex Sklizovic (USA) 6:0, 6:1

Joseph W. Van Meter (USA) - Admir Tabak (BIH) 6:0, 6:0

Eduardo Ribeiro (BRA)(13) bye

Tyler Mercier (USA)(7) bye

Julian Bradley (IRL) - Alex Guzhva (USA) 7:5, 6:2

Robert Galloway (USA) - Pavel Ognev (RUS) 6:2, 6:2

Washi Gervais (CAN) - Viju Gianopulos (USA) 6:2, 6:4

Sage Leaman (USA) - Sean Presson (USA) 6:2, 6:2

Bradley Holt (USA) - Carlos Ramirez Utermann (MEX) 6:2, 6:4

Mau Resendiz (MEX)(12) bye

Alexander Merino (PER)(8) bye

Jourdan Kast (USA) - Martin Jaramillo (COL) Walkover

Gabriel Ciro Da Silva (BRA)  - Joseph Corse (USA) 6:1, 6:0

Alexander Yarkov (RUS) - Tony Lopez (USA) 6:0, 6:1

Angus Bradshaw (GBR) - Alec Galicia (CAN) 6:4, 6:3

Brian Berdusco (USA) - Edward Wagner (USA) 6:4, 6:2

David Poole (AUS) - Crisanto Ramirez (USA) 7:6(10:8), 7:6(7:4)

Isaiah Strode (USA)(15) - Cesar Antonio Gomez Diaz (MEX) 6:4, 6:2

Round 2

Miomir Kecmanovic (SRB)(1) - Joseph Van Deinse (USA) 6:0, 6:0

Lukas Greif (USA) - Yeudy Villar (DOM) 6:1, 6:0

Felipe Ribeiro Frattini (BRA) - Juan Rocha (ARG) 4:6, 6:0, 7:6(7:3)

Diego Hidalgo (ECU)(11) - Mark Chepurnoy (RUS) 6:2, 6:2

Cameron Silverman (USA)(2) - Jarryd Woog (USA) 6:2, 6:4

Felipe Assuncao Garla (BRA) - Dejon Bivens (USA) 6:2, 6:4

Alexander Chepik (RUS) - Patrick Aubone (USA) 6:3, 7:6(10:12)

Nicolas Jose Prieto (COL) - Piotr Zbroja (POL)(14) 7:6(9:7), 4:1 Retired

Mico Santiago (USA)(3) - David Mizrahi (USA) 6:0, 6:2

Patrick Davidson (USA) - Sebastian Mermersky (BUL) 6:3, 6:0

Malcolm Harrison (USA) - Matthew Segura (USA) 6:2, 6:4

Michael Zhu (USA)(10) - Lois Castellon (REU) 6:0, 6:1

Maciej Rajski (POL)(4) - Bryant Mohns (USA) 6:1, 6:0

Arthur Serafim (ROU) - Sidney Moon (USA) 7:5, 6:1

Fletcher Scott (USA) - James Van Deinse (USA) 6:2, 6:1

Rowland Phillips (JAM)(16) - Joel Vincent Link (GER) 6:3, 4:6, 6:3

Genaro Alberto Olivieri (ARG)(5) - Alexander Stater (USA) 6:2, 6:2

Nicolas Lombardo (USA) - Loic Blanco (FRA) 7:6(7:3), 3:6, 6:3

Mac Kiger (USA) - Daniel Moreno (MEX) 6:0, 6:2

Jake Van Emburgh (USA) - Alexis Galarneau (CAN)(9) 6:4, 5:7, 7:6(7:4)

Nicholas Horton (AUS)(6) - Arslan Orashev (TKM) 6:1, 6:1

Rafael Gentil (BRA) - Graham Alrutz (USA) 6:4, 6:4

Graham Ball (CAN) - Coy Simon (USA) 6:3, 6:4

Eduardo Ribeiro (BRA)(13) - Joseph W. Van Meter (USA) 7:6(8:6), 2:6, 6:4

Julian Bradley (IRL) - Tyler Mercier (USA)(7) 6:3, 6:0

Robert Galloway (USA) - Washi Gervais (CAN) 6:4, 5:7, 7:5

Sage Leaman (USA) - Alberto De Meo (ITA) 6:1, 4:0 Retired

Mau Resendiz (MEX)(12) - Bradley Holt (USA) 6:7(6:8), 6:3, 6:2

Alexander Merino (PER)(8) - Jourdan Kast (USA) 6:1, 6:2

Gabriel Ciro Da Silva (BRA) - Alexander Yarkov (RUS) 6:1, 6:1

Brian Berdusco (USA) - Angus Bradshaw (GBR) 1:6, 6:2, 6:2

Isaiah Strode (USA)(15) - David Poole (AUS) 6:0, 6:3

Round 3

Miomir Kecmanovic (SRB)(1) - Lukas Greif (USA) 6:0, 6:2

Diego Hidalgo (ECU)(11) - Felipe Ribeiro Frattini (BRA) 7:5, 6:3

Cameron Silverman (USA)(2) - Felipe Assuncao Garla (BRA) 7:6(7:2), 7:6(7:3)

Nicolas Jose Prieto (COL) - Alexander Chepik (RUS) Walkover

Mico Santiago (USA)(3) - Patrick Davidson (USA) 6:2, 6:1

Malcolm Harrison (USA) - Michael Zhu (USA)(10) 6:3, 6:4

Maciej Rajski (POL)(4) - Arthur Serafim (ROU) 6:1, 6:3

Rowland Phillips (JAM)(16) - Fletcher Scott (USA) 6:7(2:7), 7:6(7:3), 6:2

Genaro Alberto Olivieri (ARG)(5) - Nicolas Lombardo (USA) 6:1, 6:2

Mac Kiger (USA) - Jake Van Emburgh (USA) 6:2, 6:1

Nicholas Horton (AUS)(6) - Rafael Gentil (BRA) 7:6(7:4), 6:0

Eduardo Ribeiro (BRA)(13) - Graham Ball (CAN) Walkover

Julian Bradley (IRL) - Robert Galloway (USA) 6:2, 7:6(7:3)

Mau Resendiz (MEX)(12) - Sage Leaman (USA) 6:3, 6:0

Alexander Merino (PER)(8) - Gabriel Ciro Da Silva (BRA) 7:6(7:3), 6:0

Isaiah Strode (USA)(15) - Brian Berdusco (USA) 6:1, 6:1

Round 4

Miomir Kecmanovic (SRB)(1) - Diego Hidalgo (ECU)(11) 6:3, 6:4

Cameron Silverman (USA)(2) - Nicolas Jose Prieto (COL) 6:1, 6:1

Mico Santiago (USA)(3) - Malcolm Harrison (USA) 7:5, 6:4

Maciej Rajski (POL)(4) - Rowland Phillips (JAM)(16) 4:6, 6:4, 6:1

Genaro Alberto Olivieri (ARG)(5) - Mac Kiger (USA) 6:4, 6:2

Nicholas Horton (AUS)(6) - Eduardo Ribeiro (BRA)(13) 6:1, 6:4

Mau Resendiz (MEX)(12) - Julian Bradley (IRL) 6:4, 7:5

Isaiah Strode (USA)(15) - Alexander Merino (PER)(8) 7:5, 6:3

Main Tournament

Round 1

Tommy Paul (USA)(1) - Nicholas Horton (AUS) 6:2, 6:2

Maciej Rajski (POL) - Dominik Koepfer (GER) 6:2, 7:5

Vasil Kirkov (USA) - Jason Legall (USA) 6:4, 6:2

Peter Nagy (HUN)(8) - Rafael Matos (BRA) 6:1, 6:2

Rowland Phillips (JAM) - Mau Resendiz (MEX) 6:3, 6:2

Fabiano De Paula (BRA) - Miomir Kecmanovic (SRB) 6:1, 6:4

Jared Hiltzik (USA) - Gonzales Austin (USA) 6:4, 4:6, 6:4

Facundo Arguello (ARG) - Christian Lindell (SWE)(5) 6:4, 7:6(7:5)

Mico Santiago (USA) - Bastian Malla (CHI)(7) 6:2, 6:3

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Jaume Pla Malfeito (ESP) 6:4, 1:6, 6:2

Genaro Alberto Olivieri (ARG) - Cameron Silverman (USA) 6:4, 6:2

Juan Ignacio Londero (ARG)(3) - Nick Chappell (USA) 6:3, 6:0

Yusuke Takahashi (JPN)(6) - Diego Hidalgo (ECU) 4:6, 6:0, 7:5

Naokio Nakagawa (JPN) - Filip Peliwo (CAN) 6:4, 7:6(7:4)

Winston Lin (USA) - Isaiah Strode (USA) 6:0, 6:2

Renta Tokuda (JPN) - Tomas Lipovsek Puches (ARG)(2) 6:4, 6:3

Round 2

Tommy Paul (USA)(1) - Maciej Rajski (POL) 6:2, 2:6, 7:6(7:4)

Peter Nagy (HUN)(8) - Basil Kirkov (USA) 6:2, 6:4

Fabiano De Paula (BRA) - Rowland Phillips (JAM) 6:2, 6:2

Facundo Arguello (ARG) - Jared Hiltzik (USA) 6:1, 6:3

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Mico Santiagio (USA) 4:6, 6:2, 6:0

Genaro Alberto Olivieri (ARG) - Juan Ignacio Londero (ARG)(3) 6:4, 4:6, 7:6(9:7)

Naoki Nakagawa (JPN) - Yusuke Takahashi (JPN)(6) 7:6(9:7), 6:3

Renta Tukuda (JPN) - Winston Lin (USA) 3:6, 6:4, 6:4

Quarterfinal

Tommy Paul (USA)(1) - Peter Nagy (HUN)(8) 6:4, 6:4

Facundo Arguello (ARG) - Fabiano De Paula (BRA) 7:6(7:3), 3:6, 7:6(7:4)

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Genaro Alberto Oliveri (ARG) 6:3, 6:4

Renta Tokuda (JPN) - Naoki Nakagawa (JPN) 6:1, 6:2

Semifinal

Tommy Paul (USA)(1) - Facundo Arguello (ARG) 6:3, 6:4

Renta Tokuda (JPN) - Felix Auger-Aliassime (CAN) 6:4, 7:6(7:3)

Final

Tommy Paul (USA)(1) - Renta Yokuda (JPN) 6:3, 4:6, 6:3