Qualification

Round 1

Pietro Licciardi (ITA)(1) bye

Bruce Strachan (GBR) - Oliver Hudson (GBR) 6:2, 6:3

Tim Kopinski (USA) - Adam Jones (GBR) 6:2, 6:3

Imran Aswat (GBR)(11) bye

Florian Fallert (GER)(12) bye

Medy Chettar (FRA) - Jordi Walder (GER) 7:6(7:5), 6:3

Ewen Lumsden (GBR) - James Davis (GBR) 6:4, 4:6, 7:5

Mirko Martinez (SUI)(9) bye

Jonathan Mridha (SWE)(3) bye

Pelle Boerma (GER) - Edward Harwood (GBR) 6:4, 6:1

Tiran Sanghera (GBR) - Scott Duncan (GBR) 6:4, 6:3

Nicholas Bybel (USA)(15) bye

Pirmin Haenle (GER)(4) bye

Emile Hudd (GBR) - Stefan Frljanic (CAN) 6:4, 6:1

Harry Skinner (GBR) - Samuel Ferguson (GBR) 6:3, 6:2

Fran Zvonimir Zgombic (CRO)(10) bye

Romain Bauvy (FRA)(5) bye

Nicolas Rosenzweig (FRA) - Thomas Schwencke Lindqvist (DEN) 6:3, 6:1

Joshua Goodger (GBR) - Elliott Farmer (GBR) 7:6(7:4), 7:6(7:5)

Alexis Canter (GBR)(16) bye

Nicholas S. Hu (USA)(6) bye

Marcus Walters (GBR) - Anton Matusevich (GBR) 6:4, 6:2

Isaac Stoute (GBR) - Jordan Reed-Thomas (SUI) 6:3, 2:6, 6:3

Mark Whitehouse (GBR)(13) bye

Marc-Andrea Huesler (SUI)(7) bye

Joe Tyler (GBR) - Oliver Mrose (SUI) 6:3, 4:6, 7:5

Luke Johnson (GBR) - Jamie Asanee Praditngam (GBR) 6:4, 7:5

Marshall Tutu (GBR)(14) bye

Simone Roncalli (ITA)(8) bye

Curtis Clarke (GBR) - Ben Jones (GBR) 1:6, 6:3, 6:3

Jonathan Binding (GBR) - Connor Thomson (GBR) 6:3, 4:6, 6:3

Jonathan Gray (GBR)(12) bye

Round 2

Pietro Licciardi (ITA)(1) - Bruce Stachan (GBR) 6:7(6:8), 6:2, 6:1

Tim Kopinski (USA) - Imran Aswat (GBR)(11) 6:2, 2:6, 6:1

Florian Fallert (GER)(2) - Medy Chettar (FRA) 6:4, 6:0

Mirko Martinez (SUI)(9) - Ewen Lumsden (GBR) 6:4, 5:7, 7:6(7:2)

Jonathan Mridha (SWE)(3) - Pelle Boerma (GER) 6:1, 6:2

Tiran Sanghera (GBR) - Nicholas Bybel (USA)(15) 7:5, 5:7, 6:4

Emile Hudd (GBR) - Pirmin Haenle (GER)(4) 6:4, 3:6, 6:3

Fran Zvonimir Zgombic (CRO)(10) - Harry Skinner (GBR) 6:2, 6:2

Nicolas Rosenzweig (FRA) - Romain Bauvy (FRA)(5) 7:6(8:6), 6:0

Alexis Canter (GBR)(16) - Joshua Goodger (GBR) 6:4, 3:6, 6:1

Marcus Walters (GBR) - Nicholas S. Hu (USA)(6) 7:6(7:5), 4:1 Retired

Mark Whitehouse (GBR)(13) - Isaac Stoute (GBR) 6:0, 1:6, 7:5

Joe Tyler (GBR) - Marc-Andrea Huesler (SUI)(7) 6:2, 7:5

Marshall Tutu (GBR)(14) - Luke Johnson (GBR) 6:4, 6:1

Simone Roncalli (ITA)(8) - Curtis Clarke (GBR) 7:6(7:2), 6:2

Jonathan Gray (GBR)(12) - Jonathan Binding (GBR) 6:1, 7:6(7:4)

Round 3

Pietro Licciardi (ITA)(1) - Tim Kopinski (USA) 6:4, 6:4

Florian Fallert (GER)(2) - Mirko Martinez (SUI)(9) 7:6(9:7), 6:2

Jonathan Mridha (SWE)(3) - Tiran Sanghera (GBR) 6:0, 6:4

Fran Zvonimir Zgombic (CRO)(10) - Emile Hudd (GBR) 6:1, 6:2

Nicolas Rosenzweig (FRA) - Alexis Canters (GBR)(16) 6:4, 6:2

Marcus Walters (GBR) - Mark Whitehouse (GBR)(13) 6:4, 6:3

Marshall Tutu (GBR)(14) - Joe Tyler (GBR) 1:6, 6:3, 6:3

Jonathan Gray (GBR)(12) - Simone Roncalli (ITA)(8) 6:1, 6:1

Main Tournament

Round 1

Yannick Maden (GER)(1) - Farris Fathi Gosea (GBR) 6:4, 7:6(7:5)

Jonathan Gray (GBR) - Pietro Licciardi (ITA) 6:3, 6:2

Marcus Walters (GBR) - Sean Hodkin (GBR) 6:2, 7:5

Jay Clarke (GBR)(8) - Maxime Tabatruong (FRA) 6:4, 1:6, 6:3

Fran Zvonimir Zgombic (CRO) - Erik Crepaldi (ITA)(4) 6:2, 6:3

Jonny O'Mara (GBR) - Luke Oakley (GBR) 6:1, 6:0

Aidan McHugh (GBR) - Scott Clayton (GBR) 7:5, 6:3

Hugo Greiner (FRA)(6) - Tobias Simon (GER) 6:2, 6:4

Marcus Willis (GBR)(5) - Nicolas Rosenzweig (FRA) 6:1, 6:3

Yannick Vandenbulcke (BEL) - Jonathan Mridha (SWE) 6:2, 4:6, 6:4

Hugo Voljacques (FRA) - Mick Lescure (FRA) 2:6, 6:1, 7:5

Filip Horansky (SVK)(3) - Ronan Joncour (FRA) 6:4, 6:4

Niels Desein (BEL)(7) - Marshall Tutu (GBR) 6:0, 6:4

Gian Marco Moroni (ITA) - John Lamble (USA) 6:2, 6:3

Neil Pauffley (GBR) - Florian Fallert (GER) 6:4, 1:6, 6:2

Yannick Jankovits (FRA)(2) - Jack Molloy (GBR) 6:4, 6:3

Round 2

Jonathan Gray (GBR) - Yannick Maden (GER)(1) 7:5, 6:1

Jay Clarke (GBR)(8) - Marcus Walters (GBR) 6:2, 6:4

Jonny O'Mara (GBR) - Fran Zvonimir Zgombic (CRO) 6:4, 6:4

Hugo Greiner (FRA)(6) - Aidan McHugh (GBR) 6:2, 6:4

Yannick Vandenbulcke (BEL) - Marcus Willis (GBR)(5) 6:2, 7:6(7:3)

Filip Horansky (SVK)(3) - Hugo Voljacques (FRA) 6:3, 6:1

Niels Desein (BEl)(7) - Gian Marco Moroni (ITA) 6:3, 6:4

Yannick Jankovits (FRA)(2) - Neil Pauffley (GBR) 6:3, 7:5

Quarterfinal

Jay Clarke (GBR)(8) - Jonathan Gray (GBR) 6:3, 1:6, 6:3

Hugo Grenier (FRA)(6) - Jonny O'Mara (GBR) 5:7, 7:5, 6:1

Filip Horansky (SVK)(3) - Yannick Candenbulcke (BEL) 6:4, 6:1

Niels Desein (BEL)(7) - Yannick Jankovits (FRA)(2) 6:3, 6:1

Semifinal

Hugo Grenier (FRA)(6) - Jay Clarke (GBR)(8) 6:4, 6:4

Filip Horansky (SVK)(3) - Niels Desein (BEL)(7) 7:6(7:4), 6:2

Final

Filip Horansky (SVK)(3) - Hugo Grenier (FRA)(6) 6:2, 6:3