Qualification

Round 1

Raymond Sarmiento (USA)(1) bye

Joe Salisbury (GBR) - Karl Poling (USA) 6:4, 6:4

Eric James Johnson (USA) - Roy Smith (USA) 6:2, 6:1

Lucas Gomez (MEX)(7) - Andrew Carter (USA) 7:6(8:4), 6:2

Daniel elahi Galan (COL)(2) bye

Lucas Renard (SWE) - Jonathan Chang (USA) 6:3, 3:6, 6:3

Zihao Xia (CHN) - Andrew Korinek (USA) 6:3, 7:5

Christian Harrison (USA)(6) bye

Alejandro Gomez (COL)(3) bye

Evgeny Korolev (RUS) - Dragos Constantin Ignat (ROU) 6:1, 4:6, 6:3

Kevin King (USA) - Alastair Gray (GBR) 7:6(8:6), 6:2

Luke Bambridge (GBR)(8) - Alexander Brown (USA) 7:6(7:3), 6:4

Kaichi Uchida (JPN)(4) bye

Nathaniel Lammons (USA) - Hans Hach (MEX) 7:6(7:1), 6:3

Denys Molchanov (UKR) - Shane Vinsant (USA) 6:4, 6:2

Christopher Rungkat (INA)(5) bye

Round 2

Ramond Sarmiento (USA)(1) - Joe Salisbury (GBR) 7:6(7:4), 6:4

Eris James Johnson (USA) - Lucas Gomez (MEX)(7) 6:4, 6:1

Lucas Renard (SWE) - Daniel Elahi Galan (COL)(2) 6:4, 1:6, 6:3

Christian Harrison (USA)(6) - Zhao Xia (CHN) 6:4, 2:6, 7:6(7:3)

Alejandro Gomez (COL)(3) - Evgeny Korolev (RUS) 6:7(6:8), 7:6(7:5), 7:6(7:3)

Luke Bambridge (GBR)(8) - Kevin King (USA) 3:6, 6:4, 6:1

Nathaniel Lammons (USA) - Kaichi Uchida (JPN)(4) 6:3, 6:3

Denys Molchanov (UKR) - Christopher Rungkat (INA)(5) 5:7, 6:1, 6:3

Round 3

Raymond Sarmiento (USA)(1) - Eric James Johnson (USA) 6:3, 6:1

Christian Harriso (USA)(6) - Lucas Renard (SWE) 6:4, 3:6, 7:5

Alejandro Gomez (COL)(3) - Luke Bambridge (GBR)(8) 4:6, 6:2, 6:4

Denys Molchanov (UKR) - Nathaniel Lammons (USA) 4:6, 6:3, 7:5

Main Tournament

Round 1

Ryan Harrison (USA)(1) - Eric Quigley (USA) 6:3, 6:4

Mackenzie McDonald (USA) - Zhe Li (CHN) 6:4, 6:3

Marcu Trungelliti (ARG) - Chase Wood (USA) 6:2, 7:6(7:4)

Raymond Sarmiento (USA) - Benjamin Becker (GER)(5) 7:5, 7:5

Mikhail Kukushkin (KAZ)(3) - Dennis Novikov (USA) 6:4, 6:2

Tatsuma Ito (JPN) - Alejandro Gomez (COL) 6:4, 6:4

Sekou Bangoura (USA) - Denys Molchanov (UKR) 5:7, 6:3, 7:5

Elias Ymer (SWE) - Tim Smyczek (USA)(8) 7:6(8:6), 6:3

Denis Kudla (USA)(6) - James McGee (IRL) 6:3, 4:6, 6:1

Austin Krajicek (USA) - Nikola Milojevic (SRB) 6:1, 6:3

Di Wu (CHN) - Tennys Sandgren (USA) 7:6(7:5), 6:3

Frances Tiafoe (USA)(4) - Christian Harrison (USA) 6:2, 6:1

Rajeev Ram (USA)(7) - Kimmer Coppejans (BEL) 6:3, 2:6, 6:2

Reilly Opelka (USA) - Salvatore Caruso (ITA) 6:3, 6:3

Marcos Giron (USA) - Brian Baker (USA) 7:6(7:5), 6:4

Taylor Fritz (USA)(2) - Ze Zhang (CHN) 6:4, 6:3

Round 2

Ryan Harrison (USA)(1) - Mackenzie McDonald (USA) 6:2, 7:6(12:10)

Marco Trungelliti (ARG) - Raymond Sarmiento (USA) 7:6(8:6), 6:1

Tatsuma Ito (JPN) - Mikhail Kukushkin (KAZ)(3) 4:6, 7:6(7:3), 7:6(8:6)

Elias Ymer (SWE) - Sekou Bangoura (USA) 6:3, 7:5

Denis Kudla (USA)(6) - Austin Krajicek (USA) 7:6(7:4), 6:3

Frances Tiafoe (USA)(4) - Di Wu (CHN) 6:2, 7:6(7:5)

Rajeev Ram (USA)(7) - Reilly Opelka (USA) 7:6(7:4), 7:6(7:1)

Taylor Fritz (USA)(2) - Marcos Giron (USA) 7:5, 4:6, 6:3

Quarterfinal

Ryan Harrison (USA)(^1) - Marco Trungelliti (ARG) 6:4, 6:1

Tatsuma Ito (JPN) - Elias Ymer (SWE) 6:4, 6:4

Denis Kudla (USA)(6) - Frances Tiafoe (USA)(4) 7:6(7:5), 7:5(7:1)

Taylor Fritz (USA)(2) - Rajeev Ram (USA)(7) 6:3, 6:2

Semifinal

Ryan Harrison (USA)(1) - Tatsuma Ito (JPN) 6:3, 6:0

Taylor Fritz (USA)(2) - Denis Kudla (USA)(6) 6:4, 2:6, 7:6(7:2)

Final

Ryan Harrison (USA)(1) - Taylor Fritz (USA)(2) 6:3, 6:3