Qualification

Round 1

Jaume Pla Malfeito (ESP)(1) - Drew Halbauer (USA) 6:1, 6:0

Carlos Ramirez Utermann (MEX) - Mark Chepurnoy (RUS) 6:1, 4:6, 6:1

Ivan Kalinin (RUS) - Isaiah Strode (USA) 6:2, 6:2

Piotr Zbroja (POL) - Rohit Navelkar (USA) 6:2, 6:2

Mwendwa Mbithi (USA) - Antoni Kinnunen (FIN) 6:0, 6:0

Matthew Rodriguez (USA) - Renan Perdigao (BRA) 6:0, 6:2

Pedro Ferrari Maciel (BRA) - Kay Bartmann (GER) 7:6(7:4), 7:6(7:3)

Tomislav Jotovski (MKD)(13) - Max Garramone (USA) 6:2, 6:1

Alejandro Tabilo (CHI)(2) - Washi Gervais (CAN) 6:4, 6:4

Kohlman Lawrence (USA) - Vito Dell'Elba (ITA) 6:3, 3:6, 6:1

Lukas Pavlovic (FRA) - Quinn McLeod (USA) 6:2, 6:2

Sebastian Korda (USA) - Jamie Vance (USA) 6:0, 6:3

Genaro Alberto Oliveri (ARG) - Ignacio Martinez (USA) 6:0, 6:4

Eduardo Russi (BRA) - Matheus Aquino (BRA) 6:4, 6:0

Felipe Hidalgo (USA) - Angelo Yasuro Ito Tost (BRA) 6:3, 6:4

Mico Santiago (USA)(14) - Daniil Savelev (RUS) 6:2, 6:0

Felix Auger-Aliassime (CAN)(3) - Jason Legall (USA) 6:2, 6:1

Felipe Assuncao Garla (BRA) - Joshua Breault (USA) 6:0, 6:0

Evgeny Korolev (RUS) - Richard Torres (USA) 6:3, 6:1

Eduardo Ribeiro (BRA) - Emmanuel Vacalares (PHI) 6:0, 6:1

Hermanni Tianen (FIN) - Caspar Schuetze (GER) 6:3, 2:6, 7:6(7:5)

Pavel Ognev (RUS) - Diego Lopez (VEN) 6:0, 6:1

Rafael Matos (BRA) - Bryant Mohns (USA) 6:0, 6:2

Maciel Rajski (POL)(16) - Jarryd Woog (USA) 6:1, 6:1

Juan Pablo Varillas (PER)(4) - Cesar Antonio Gomez Diaz (MEX) 6:0, 6:1

Gianni Ross (USA) - Jean Erasmus (NAM) 6:4, 6:0

Mark Epshteyn-Losev (USA) - Alec Galicia (CAN) 6:1, 6:0

Michael Zhu (USA) - Yannick Lenaerts (BEL) 6:1, 7:5

Vasil Kirkov (USA) - Jonathan Chang (USA) 7:6(7:3), 6:2

JanMagnus Johnson (USA) - Martin Groppo (ARG) 6:4, 4:6, 6:1

Aron Pierce (USA) - Luis Alejandro Iriarte Bastidas (VEN) 6:1, 7:5

Hugo Dellien (BOL)(12) - Jack Mingiie Lin (CAN) 6:4, 6:4

Ilya Vasilyev (RUS)(5) - James Van Deinse (USA) 6:1, 6:0

Jose Fernando Carvajal Torres (COL) - Thiago Yuji Yoshimori (BRA) 6:3, 6:1

Jake Van Emburgh (USA) - Andrew Ely (USA) 6:1, 6:0

Alexander Merino (PER) - William Grant (USA) 6:1, 6:1

Joel Vincent Link (GER) - Dejon Bivens (USA) 6:2, 6:7(6:8), 4:3 Default

Jan Vrba (CZE) - Alfredo Casso (USA) 6:1, 6:1

Junior Alexander Ore (USA) - Dee Poole (USA) 6:0, 6:1

Winston Lin (USA)(11) - Jean Carlos Borges Filho (BRA) 6:3, 6:1

Conzales Austin (USA)(6) - Drew Van Orderlain (USA) 5:0 Retired

Sebastian Quiros (CRO) - Dimitri Bird (USA) 6:1, 6:1

Alan Kohen (ARG) - Michele Maria Fenoaltea (ITA) 6:0, 6:0

Rafael Gentil (BRA) - Kento Tagashira (JPN) 6:2, 6:1

Evan Bynoe (USA) - Liam Draxl (CAN) 6:3, 6:2

Ulises Blanch (USA) - Luis David Martinez (VEN) 6:4, 6:7(2:7), 6:4

Julian Bradley (IRL) - Michael Stephen Doyle (USA) 6:1, 6:1

Naoki Nakagawa (JPN)(10) - Diego Hidalgo (ECU) 6:3, 6:3

Nick Chappell (USA)(7) - Milledge Cossu (USA) 6:4, 6:4

Brian Battistone (USA) - Joseph Correa (USA) 6:4, 6:2

Preston Brown (USA) - Wellington Bastos (BRA) 6:0, 6:1

Govind Nanda (USA) - Thomas Macleod (USA) 6:1, 6:1

Boris Kozlov (USA) - Imran Alam (USA) 6:0, 6:0

Mehdi Laalej (MAR) - Alex Theiler (CHI) 7:5, 6:1

Rowland Phillips (JAM) - Aleksandar Petrovic (CAN) 7:5, 6:4

Hunter Callahan (USA)(15) - Juan Rocha (ARG) 4:6, 6:1, 6:1

Renta Tokuda (JPN)(8) - Erroll Lawrence (USA) 6:4, 6:1

Ryan Goetz (USA) - Samuel Beddow (GBR) 6:2, 6:1

Gaston A. Murray (USA) - Patrick Davidson (USA) 2:6, 6:1, 6:2

John McNally (USA) - Joseph Corse (USA) 6:1, 6:0

Jakub Jiricka (CZE) - Lysander Joel Payano Almonte (DOM) 6:2, 7:5

Gabriel Ciro Da Silva (BRA) - Mark Oljaca (USA) 7:5, 6:4

Daniel Yoo (KOR) - Dustin Goldenberg (USA) 6:0, 6:1

Fabiano De Paula (BRA)(9)  - Mau Resendiz (MEX) 6:4, 3:6, 6:3

Round 2

Jaume Pla Malfeito (ESP)(1) - Carlos Ramirez Utermann (MEX) 6:0, 6:4

Ivan Kalinin (RUS) - Piotr Zbroja (POL) 1:6, 6:2, 6:1

Mwendwa Mbithi (USA) - Matthew Rodriguez (USA) 6:3, 6:0

Tomislav Jotovski (MKD)(13) - Pedro Ferrari Maciel (BRA) 6:3, 6:3

Alejyandro Tabilo (CHI)(2) - Kohlman Lawrence (USA) Walkover

Sebastian Korda (USA) - Luka Pavlovic (FRA) 7:6(12:10), 6:2

Genaro Alberto Oliveri (ARG) - Eduardo Russi (BRA) 6:3, 6:1

Mico Santiago (USA)(14) - Felipe Hidalgo (USA) 6:1, 6:1

Felix Auger-Aliassime (CAN)(3) - Felipe Assuncao Garla (BRA) 6:2, 6:1

Evgeny Koroloev (RUS) - Eduardo Ribeiro (BRA) 6:2, 7:6(7:2)

Hermanni Tianen (FIN) - Pavel Ognev (RUS) 6:4, 4:6, 6:4

Maciej Rajski (POL)(16) - Rafael Matos (BRA) 7:5, 6:3

Juan Pablo Varillas (PER)(4) - Gianni Ross (USA) 4:6, 7:6(7:2), 6:3

Michael Zhu (USA) - Mark Epshteyn-Losev (USA) 1:6, 6:4, 6:2

Vasil Krikov (USA) - JanMagnus Johnson (USA) 6:4, 6:1

Hugo Dellien (BOL)(12) - Aron Pierce (USA) 6:1, 6:3

Ilya Vasilyev (RUS)(5) - Jose Fernando Carvajal Torres (COL) 6:4, 6:4

Jake Van Emburgh (USA) - Alexander Merino (PER) 6:4, 4:0 Retired

Joel Vincent Link (GER) - Jan Vrba (CZE) 7:5, 6:3

Winston Lin (USA)(11) - Junior Alexander Ore (USA) 6:2, 2:6, 6:2

Gonzales Austin (USA)(6) - Sebastian Quiros (CRC) 6:1, 6:0

Alan Kohen (ARG) - Rafael Gentil (BRA) 6:1, 7:6(7:4)

Ulises Blanch (USA) - Evan Bynoe (USA) 6:2, 7:6(9:7)

Naoki Nakagawa (JPN)(10) - Julian Bradley (IRL) 6:0, 7:6(7:5)

Nick Chappell (USA)(7) - Brian Battistone (USA) 7:5, 6:4

Govind Nanda (USA) - Preston Brown (USA) 6:4, 7:5

Mhdi Laalej (MAR) - Boris Kozlov (USA) 6:4, 6:1

Hunter Callahan (USA)(15) - Rowland Phillips (JAM) 6:4, 6:2

Renta Tokunda (JPN)(8) - Ryan Goetz (USA) 6:4, 6:2

John McNally (USA) - Gasto A. Murray (USA) 6:3, 6:2

Gabriel Ciro Da Silva (BRA) - Jakub Jiricka (CZE) 6:2, 6:3

Fabiano De Paula (BRA)(9) - Daniel Yoo (KOR) 1:6, 6:3, 7:6(7:2)

Round 3

Jaume Pla Malfeito (ESP)(1) - Ivan Kalinin (RUS) 6:1, 6:1

Tomislav Jotovski (MKD)(13) - Mwendwa Mbithi (USA) 6:4, 6:1

Sebastian Korda (USA) - Alejandro Tabilo (CHI)(2) 6:3, 6:4

Genaro Alberto Oliveri (ARG) - Mico Santiago (USA)(14) 4:6, 6:4, 7:5

Felix Auger-Aliassime (CAN)(3) - Evgeny Korolev (RUS) 6:1, 7.5

Maciej Rajski (POL)(16) - Hermanni Tianen (FIN) 6:1, 6:1

Juan Pablo Varillas (PER)(4) - Michael Zhu (USA) 7:6(7:4), 6:3

Hugo Dellien (BOL)(12) - Vasil Kirkov (USA) 7:6(7:5), 6:0

Ilya Vasilyev (RUS)(5) - Jake Van Emburgh (USA) 6:4, 6:2

Winston Lin (USA)(11) - Joel Vincent Link (GER) 6:4, 6:2

Alan Kohen (ARG) - Gonzales Austin (USA)(6) 4:6, 7:5, 6:1

Ulises Blanch (USA) - Naoki Nakagawa (JPN)(10) 6:3, 6:1

Nick Chappell (USA)(7) - Govind Nanda (USA) 3:6, 6:2, 6:4

Hunter Callahan (USA)(15) - Mehdi Laalej (MAR) 6:0, 6:1

John McNally (USA) - Renta Tokuda (JPN)(8) 6:4, 6:1

Fabiano De Paula (BRA)(9) - Gabriel Ciro Da Silva (BRA) 6:3, 6:1

Round 4

Jaume Pla Malfeito (ESP)(1) - Tomislav Jotovski (MKD)(13) 6:0, 6:2

Sebastian Korda (USA) - Genaro Alberto Oliveri (ARG) 6:2, 1:6, 7:6(7:5)

Felix Auger-Aliassime (CAN)(3) - Maciej Rajski (POL)(16) 6:2, 3:6, 6:1

Hugo Dellien (BOL)(12) - Juan Pablo Varillas (PER)(4) 6:2, 6:2

Ilya Vasilyev (RUS)(5) - Winston Lin (USA)(11) 5:7, 7:5, 6:4

Alan Kohen (ARG) - Ulises Blanch (USA) 6:2, 2:6, 6:3

Hunter Callahan (USA)(15) - Nick Chappell (USA)(7) 6:4, 6:1

Fabiano De Paula (BRA)(9) - John McNally (USA) 6:2, 6:1

Main Tournament

Round 1

Tomas Lipovsek Puches (ARG)(1) - Nikola Cacic (SRB) 6:1, 6:4

Filip Peliwo (CAN) - Brayden Schnur (CAN) 6:3, 2:6, 6:4

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Ivan Endara (ECU) 6:3, 6:2

Peter Nagy (HUN) - Yusuke Takahashi (JPN)(7) 6:4, 6:4

Gabriel Decamps (BRA) - Facundo Mena (ARG)(3) 6:7(14:12), 6:1, 7:6(7:4)

Hugo Dellien (BOL) - Facundo Arguello (ARG) 6:4, 5:7, 6:1

Juan Pablo Varillas (PER) - Oliver Crawford (USA) 6:2, 6:3

Tomislav Brkic (BIH)(6) - Ricardo Rodriguez (VEN) 6:0, 6:4

Christian Lindell (SWE)(5) - Gonzalo Escobar (ECU) 6:4, 7:5

Alan Kohen (ARG) - Lukas Greif (USA) 2:6, 6:4, 6:0

Sebastian Korda (USA) - Fabiano De Paula (BRA) 6:3, 4:0 Retired

Peter Torebko (GER)(4)  Miomir Kecmanovic (SRB) 7:5, 6:3

Dominik Koepfer (GER) - Bastian Malla (CHI)(8) 6:3, 6:2

Ilya Vasilyev (RUS) - Hunter Callahan (USA) 6:2, 0:6, 6:4

Bastian Trinker (AUT) - Jaume Pla Malfeito (ESP) 6:3, 6:2

Juan Ignacio Londero (ARG)(2) - Rhyne Williams (USA) 3:0 Retired

Round 2

Tomas Lipovsek Puches (ARG)(1) - Filip Peliwo (CAN9 3:6, 6:4, 6:1

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Peter Nagy (HUN) 6:3, 6:0

Hugo Dellien (BOL) - Gabriel Decamps (BRA) 6:4, 6:2

Juan Pablo Varillas (PER) - Tomislav Brkic (BIH)(6) 6:3, 6:3

Christian Lindell (SWE)(5) - Alan Kohen (ARG) 7:6(7:3), 6:3

Sebastian Korda (USA) - Peter Torebko (GER)(4) 6:4, 6:4

dominik Koepfer (GER) - Ilya Vasilyev (RUS) 6:3, 6:1

Juan Ignacio Londero (ARG)(2) - Bastian Trinker (AUT) 6:0, 4.1 Retired

Quarterfinal

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Tomas Lipovsek Puches (ARG)(1) 7:6(7:2), 6:3

Hugo Dellien (BOL) - Juan Pablo Varillas (PER) 4:6, 6:1, 6:3

Christian Lindell (SWE)(5) - Sebastian Korda (USA) 6:4, 6:2

Dominik Koepfer (GER) - Juan Ignacio Londero (ARG)(2) 6:4, 6:2

Semifinal

Hugo Dellien (BOL) - Felix Auger-Aliassime (CAN) 6:4, 6:1

Dominik Koepfer (GER) - Christian Lindell (SWE)(5) 6:1, 6:7(3:7), 6:2

Final

Hugo Dellien (BOL) - Dominik Koepfer (GER) 6:2, 7:5