Qualification

Round 1

Vladimir Uzhylovsky (UKR)(1) bye

Shimnosuke Hiramatsu (JPN) - Kayra Kargin (TUR) 6:0, 6:1

Lazar Dokov (BUL) - Oduzhan Sady Parlak (TUR) 6:1, 6:0

Alp Sentay (TUR)(9) bye

Christian Hirschmueller (GER)(2) bye

Luke Johnson (GBR) - Rishabdev Raman (IND) 6:2, 6:3

Davide Guerra (ITA) - Luka Stojcevic (SRB) 6:0, 6:3

Victor Vlad Cornea (ROU)(10) bye

Matej Vocel (CZE)(3) bye

Daniiar Duldaev (KGZ) - Oleksandr Varichenko (UKR) 6:1, 6:3

Mert Celik (TUR) - Andrea Artieri (ITA) 6:0, 6:2

Isa Mammetgulyyev (TKM)(13) - Ren Nakamura (JPN) 6:3, 7:6(8:6)

Javier Pulgar-Garcia (ESP)(4) bye

Alexander Donski (BUL) - Hakan Uyanik (TUR) 6:0, 6:1

Alexander Erler (AUT) - Furkan Ayyildiz (TUR) Walkover

Yasha Zemel (ISR)(11) - Batuhan Er (TUR) 6:0, 6:0

Petar Conkic (SRB)(5) bye

Florian Jakob (GER) - Omer Berk Gorgun (TUR) 6:2, 6:0

Luka Matic (AUT) - Guerra Yuri Guerra Yuri (ITA) 6:1, 6:3

Sefa Suluoglu (TUR)(15) - Arslan Kellou (USA) 6:0, 6:2

Gabriel Donev (BUL)(6) bye

Koray Kirci (TUR) - Nicholas Nugent (GBR) 6:3, 6:1

Pierre Louis Dodens (SUI) - Davide Negrotti (ITA) 6:2, 6:3

Dusty H. Boyer (USA) - Goran Markovic (SRB)(14) 6:3, 6:4

Filip Brtnicky (CZE)(7) bye

Bogdan Djurdjevic (GER) - Oleg Ladik (RUS) 6:3, 5:7, 7:5

Vitomir Markovic (SRB) - Alexandr Melnitskiy (RUS) 6:2, 6:0

Naoki Takeda (JPN) - Yuanfeng Li (CHN)(16) 6:4, 6:1

Sarp Agabigun (TUR)(8) bye

Maksim Tikhomirov (USA) - Amaury Delmas (FRA) 7:6(7:1), 6:1

Andrei Molyak (RUS) - Nikita Smirnov (RUS) 6:7(5:7), 6:0, 7:6(10:8)

Andrew Ruppli (SUI)(12) - Ritesh Dubey (IND) 6:0, 6:0

Round 2

Vladimir Uzhylovsky (UKR)(1) - Shinnosuke Hiramatsu (JPN) 6:2, 6:4

Alp Sentay (TUR)(9) - Lazar Dokov (BUL) 6:0, 6:0

Luke Johnson (GBR) - Christian Hirschmueller (GER)(2) 6:0, 2:0 Retired

Victor Vlad Cornea (ROU)(10) - Davide Guerra (ITA) 6:3, 6:2

Matej Vocel (CZE)(3) - Danjiar Duldaev (KGZ) 4:6, 6:4, 7:5

Isa Mammetgulyyev (TKM)(13) - Mert Celik (TUR) 6:0, 6:1

Alexander Donski (BUL) - Javier Pulgar-Garcia (ESP)(4) 2:6, 6:4, 6:2

Alexander Erler (AUT) - Yasha Zemel (ISR)(11) 7:5, 6:2

Petar Conkic (SRB)(5) - Florian Jakob (GER) 6:1, 6:2

Sefa Suluoglu (TUR)(15) - Luka Matic (AUT) 6:0, 6:1

Koray Kirci (TUR) - Gabriel Donev (BUL)(6) 7:5, 0:6, 6:3

Dusty H. Boyer (USA) - Pierre Louis Dodens (SUI) 6:3, 6:3

Filip Brtnicky (CZE)(7) - Bogdan Djurdjevic (GER) 6:1, 6:4

Naoki Takeda (JPN) - Vitomir Markovic (SRB) 6:1, 6:0

Sarp Agabigun (TUR)(8) - Maksim Tikhomirov (USA) 6:4, 3:6, 6:4

Andrew Ruppli (SUI)(12) - Andrei Molyak (RUS) 6:0, 6:1

Round 3

Vladimir Uzhylovsky (UKR)(1) - Alp Sentay (TUR)(9) 6:1, 7:6(7:5)

Victor Vlad Cornea (ROU)(10) - Luke Johnson (GBR) 6:3, 6:1

Matej Vocel (CZE)(3) - Alexander Erler (AUT) 7:6(7:5), 7:6(7:4=

Petar Conkic (SRB)(5) - Sefa Suluoglu (TUR)(15) 6:1, 6:2

Dusty H. Boyer (USA) - Koray Kirci (TUR) 6:1, 6:1

Naoki Takeda (JPN) - Filip Brtnicky (CZE)(7) 6:1, 3:6, 6:1

Andrew Ruppli (SUI)(12) - Sarp Agabigun (TUR)(8) 6:1, 6:3

Main Tournament

Round 1

Altug Celikbilek (TUR) - Alp Sentay (TUR) 6:4, 7:5

Miliaan Niesten (NED) - Naoki Takeda (JPN) 6:3, 6:3

Aleksandar Lazov (BUL) - Muhammet Haylaz (TUR) 6:2, 6:4

Hubert Hurkacz (POL)(8) - Alexander Donski (BUL) 7:6(9:7), 6:4

Sebastian Ofner (AUT)(4) - David Argasinski (POL) 6:4, 6:1

Vadim Alekseenko (UKR) - Tom Kocevar-Desman (SLO) 6:3, 1:6, 6:3

Viktor Durasovic (NOR) - Mate Delic (CRO) 7:5, 4:6, 7:6(8:6)

Tallon Griekspoor (NED)(5) - Nik Razborsek (SLO) 6:2, 6:3

Michal Konecny (CZE)(7) - Vladimir Uzhylovsky (UKR) 6:1, 6:3

Anil Yuksel (TUR) - Nino Serdarusic (CRO) 6:2, 6:2

Peter Kobelt (USA) - Petar Conkic (SRB) 7:5, 7:5

Felipe Mantilla (COL) - Ti Chen (TPE)(3) 7:5, 6:4

Cem Ilkel (TUR)(6) - Andrew Ruppli (SUI) 4:6, 6:1, 6:4

Anton Zaitcev (RUS) - Victor Vlad Cornea (ROU) 6:4, 6:3

Matej Vocel (CZE) - Dusty H. Boyer (USA) 6:3, 6:4

Marc Sieber (GER)(2) - Emmanuel Luria (ISR) 6:0, 6:0

Round 2

Altug Celikbilek (TUR) - Miliaan Niesten (NED) 4:6, 6:1, 6:1

Aleksandar Lazov (BUL) - Hubert Hurkacz (POL)(8) 6:2, 5:7, 6:2

Vadim Alekseenko (UKR) - Sebastian Ofner (AUT)(4) 7:6(10:8), 5:7, 7:5

Tallon Griekspoor (NED)(5) - Viktor Durasovic (NOR) 3:6, 6:3, 6:2

Michal Konecny (CZE)(7) - Anil Yuksel (TUR) 6:1, 1:6, 6:1

Peter Kobelt (USA) - Felipe Mantilla (COL) 6:7(3:7), 6:3, 7:6(7:1)

Cem Ilkel (TUR)(6) - Anton Zaitcev (RUS) 6:1, 6:0

Marc Sieber (GER)(2) - Matej Vocel (CZE) 6:4, 6:0

Quarterfinal

Alexander Lazov (BUL) - Altug Celikbilek (TUR) 7:6(7:4), 7:6(7:4)

Tallon Griekspoor (NED)(5) - Vadim Alekseenko (UKR) 6:1, 6:2

Michal Konecny (CZE)(7) - Peter Kobelt (USA) 6:1, 4:6, 6:2

Cem Ilkel (TUR)(6) - Marc Sieber (GER)(2) 7:6(7:2), 6:4

Semifinal

Tallon Griekspoor (NED)(5) - Aleksandar Lazov (BUL) 6:4, 7:5

Cel Ilkel (TUR)(6) - Michal Konecny (CZE)(7) 6:4, 3:6, 7:6(8:6)

Final

Cem ILkel (TUR)(6) - Tallon Griekspoor (NED)(5) 6:4, 1:0 Retired