Qualification

Round 1

Simeon Rossier (SUI)(1) - Lofo Ramiaramanana (MAD) 7:5, 6:2

Mathys Erhard (FRA) - Ugo Blanchet (FRA) 7:6(7:3), 2:6, 6:2

Florian Fallert (GER)(2) - Valentin Nourrissat (FRA) 6:2, 6:2

Paul Gueye (FRA) - Fabien Salle (FRA) 3:6, 7:6(8:6), 6:2

Elie Rousset (FRA)(3) - Julien Eon (FRA) 6:3, 4:6, 6:2

Hugo Bron (FRA) - Sebastien Iglesias (ESP) 6:3, 6:2

Pirmin Haenle (GER)(4) - Sebastien Mentha (SUI) 6:4, 6:1

Jerome Inzerillo (FRA)(11) - Sizya Ernest Kivanda (GBR) 6:3, 6:7(5:7(, 6:3

Joffrey De Schepper (FRA)(5) - Allan Deschamps (FRA) 6:3, 6:2

Tony Bourcet (FRA)(9) - Quentin Roch (SUI) 6:2, 6:2

Simone Roncalli (ITA)(6) - Afonso Portugal (POR) 6:2, 6:2

Emilien Voisin (FRA) - Maximilien Sanson (SUI)(12) 6:1, 6:4

Tim Van Terheijden (NED)(7) - Andre Batista (SUI) 6:2, 6:0

Nino Portales (FRA)(13) - Ben Jones (GBR) 1:6, 7:6(7:2), 6:4

Lucas Bouquet (FRA)(8) - Elliott Farmer (GBR) 6:4, 6:3

Antoine Walch (FRA)(10) - Loris Pourroy (FRA) 6:1, 6:1

Round 2

Simeon Rossier (SUI)(1) - Mathys Erhard (FRA) 4:6, 3:1 Retired

Florian Fallert (GER)(2) - Paul Gueye (FRA) 6:3, 7:5

Elie Rousset (FRA)(3) - Hugo Bron (FRA) 6:3, 7:6(7:5)

Primin Haenle (GER)(4) - Jerome Inzerillo (FRA)(11) 4:6, 7:5, 6:4

Joffrey De Schepper (FRA)(5) - Tony Bourcet (FRA)(9) 7:6(7:3), 3:0 Retired

Simone Roncalli (ITA)(6) - Emilien Voisin (FRA) 6:3, 6:4

Tim Van Terheijden (NED)(7) - Nino Portales (FRA)(13) 6:1, 6:2

Antoine Walch (FRA)(10) - Lucas Bouquet (FRA)(8) 6:2, 6:4

Main Tournament

Round 1

Antal Van Der Duim (NED)(1) - Ugo Humbert (FRA) 6:4, 0:6, 6:2

Martins Podzus (LAT) - Thomas Brechemier (FRA) 6:0, 6:3

Simeon Rossier (SUI) - Moez Echargui (TUN) 4:6, 7:5, 6:3

Hugo Greiner (FRA)(8) - Omar Salman (BEL) 6:3, 6:2

Hugo Voljaques (FRA) - Julien Dubail (BEL)(4) 3:6, 6:3, 6:4

Rayane Roumane (ITA) - Michael Bois (FRA) 6:4, 6:2

Elie Rousset (FRA) - Antoine Walch (FRA) 6:4, 6:4

David Guez (FRA)(5) - Simone Roncalli (ITA) 6:2, 6:0

Lorenzo Frigerio (ITA)(6) - Tim Van Terheijden (NED) 6:4, 6:7(5:7), 6:1

Maxence Beauge (FRA) - Johan Nikles (SUI) 7:6(7:4), 6:1

Mick Lescure (FRA) - Andrea Basso (ITA) 6:4, 6:3

Christopher Heyman (BEL)(3) - Christoph Negritu (GER) 6:1, 6:0

Corentin Denolly (FRA)(7) - Tobias Simon (GER) 6:7(8:10), 6:2, 6:4

Yannick Vandenbulcke (BEL) - Joffrey De Schepper (FRA) 3:6, 6:4, 7:5

Joran Vliegen (BEL) - Florian Fallert (GER) 6:1, 6:4

Clement Geens (BEL)(2) - Pirmin Haenle (GER) 6:2, 6:4

Round 2

Martins Podzus (LAT) - Antal Van Der Duim (NED)(1) 6:4, 6:3

Hugo Greiner (FRA)(8) - Simeon Rossier (SUI) 7:5, 6:3

Hugo Voljacques (FRA) - Rayane Roumane (FRA) 6:2, 6:4

David Guez (FRA)(5) - Elie Rousset (FRA) 6:1, 7:6(9:7)

Lorenzo Frigerio (ITA)(6) - Maxence Beauge (FRA) 6:4, 6:7(5:7), 6:3

Mick Lescure (FRA) - Christopher Heyman (BEL)(3) 6:7(0:7), 6:2, 6:4

Corentin Denolly (FRA)(7) - Yannick Vandenbulcke (BEL) 3:6, 6:3, 6:4

Clement Geens (BEL)(2) - Joran Vliegen (BEL) 7:6(7:2), 7:6(7:2)

Quarterfinal

Hugo Grenier (FRA)(8) - Martins Podzus (LAT) 6:2, 4:6, 6:2

David Guez (FRA)(5) - Hugo Voljacques (FRA) 6:2, 7:6(7:5)

Lorenzo Frigerio (ITA)(6) - Mick Lescure (FRA) 1:6, 6:4, 6:3

Clement Geens (BEL)(2) - Corentin Denolly (FRA)(7) 7:6(7:4), 7:6(7:4)

Semifinal

Hugo Grenier (FRA)(8) - David Guez (FRA)(5) 6:3, 6:4

Clement Geens (BEL)(2) - Lorenzo Frigerio (ITA)(6) 7:5, 4:6, 6:1

Final

Hugo Grenier (FRA)(8) - Clement Geens (BEL)(2) 6:3, 6:4