Qualification

Round 1

Anis Ghorbel (TUN)(1) - August Holmgren (DEN) 6:3, 6:2

Martin Simecek (CZE) - Abdulhamid Mubarak (KUW) 6:3, 7:5

Arturs Lazdins (LAT) - Michal Lusovsky (CZE) 6:1, 6:4

Mitchell Thomas McDaniels (USA)(13) - Mats Hermans (NED) 6:1, 6:2

Issam Haitham Taweel (EGY)(2) - Aditya Deswal (IND) 6:3, 6:0

Vladyslav Orlov (UKR) - Vadym Zrazhevskyy (UKR) 6:1, 2:6, 6:2

Hugo Largo (ESP) - Miles Seemann (USA) 6:2, 4:6, 6:3

Aryan Goveas (IND)(15) - Veliko Blagojevic (SRB) 6:1, 6:0

Zhizhen Zhang (CHN)(3) - Michiel De Krom (NED) 7:6(7:3), 6:2

Ryoto Tachi (JPN) - Andres Ariel Fernandez Lopez (ARG) 6:3, 6:4

Bart Stevens (NED) - Jayesh Pungliya (IND) 2:6, 6:4, 6:0

Jurij Rodionov (AUT)(12) - Alexander Weis (ITA) 7:5, 6:2

Libor Salaba (CZE)(4) - Michelangelo Endrizzi (ITA) 6:0, 6:1

Marco Miceli (ITA) - Fakoh Najib (LIB) 7:5, 6:4

Matthias Simar (EST) - Sergey Ksenzov (RUS) 6:0, 6:4

Nicolas Uryson (ARG) - Olek Khotkov (UKR)(10) 7:6(8:6), 6:2

Patrik Nema (SVK)(5) - Maxime de Montfalcon (SUI) 6:0, 60

Tomas Liska (SVK) - Alexander Sazankov (RUS) 6:3, 6:1

Niklas Johansson (SWE) - Vitali Kotelianets (UKR) 6:3, 7:5

Daniil Zarichanskyy (UKR)(11) - Dmytro Badanov (UKR) 4:6, 7:6(7:3), 6:3

Florent Diep (FRA)(6) - Nathan Eshmade (AUS) 7:6(7:3), 7:5

Gauthier Champion (FRA) - Roman Boychuk (UKR) 7:6(7:2), 7:5

Matteo De Vincentis (ITA) - Abdulrahman Alawadhi (KUW) 6:1, 6:3

Lukas Klein (SVK)(16) - Alexander Gornet (USA) 6:3, 6:3

Joy Vigani (ITA)(7) - Olexiy Kolisnyk (UKR) 6:2, 6:1

Luca Giacomini (ITA) - Nazar Khrustalev (RUS) 6:4, 6:4

Alexandru Danes (FRA) - Martin Trefny (CZE) 6:2, 6:4

Nicholas S. Hu (USA)(14) - Rudolf Scudlik (CZE) 6:0, 6:1

Petr Hajek (CZE)(8) - Nikita Gudozhnikov (RUS) 6:2, 6:2

Bogdan Bobrov (RUS) - Alessandro Ricci (CZE) 6:1, 6:4

Aleksey Khomich (BLR) - Marco De Rossi (SMR) 7:6(7:5), 6:3

Mateusz Terczynski (POL)(9) - Manuel Montalvo Hidalgo (ESP) 6:0, 6:0

Round 2

Anis Ghorbel (TUN)(1) - Martin Simecek (CZE) 6:0, 6:1

Mitchell Thomas McDaniels (USA)(13) - Arturs Lazdins (LAT) 6:3, 6:2

Issam Haitham Taweel (EGY)(2) - Vladyslav Orlov (UKR) 3:1 Retired

Aryan Goveas (IND)(15) - Hugo Largo (ESP) 6:3, 6:3

Zhizhen Zhang (CHN)(3) - Ryoto Tachi (JPN) 6:7(2:7), 7:5, 6:3

Jurij Rodionov (AUT)(12) - Bart Stevens (NED) 6:4, 6:1

Libor Salaba /CZE)(4) - Marco Miceli (ITA) 6:0, 6:0

Matthias Simar (EST) - Nicolas Uryson (ARG) 6:2, 6:7(5:7), 6:4

Patrik Nema (SVK)(5) - Tomas Liska (SVK) 7:6(7:2), 6:3

Daniil Zarichanskyy (UKR)(11) - Niklas Johansson (SWE) 6:2, 6:4

Florent Diep (FRA)(6) - Gauthier Champion (FRA) 6:3, 6:3

Lukas Klein (SVK)(16) - Matteo De Vincentis (ITA) 6:1, 6:4

Joy Vigani (ITA)(7) - Luca Giacomini (ITA) 6:2, 6:4

Nicholas S. Hu (USA)(14) - Alexandru Danes (FRA) 7:6(7:5), 4:1 Retired

Bogdan Bobrov (RUS) - Petr Hajek (CZE)(8) 4:6, 7:6(9:7), 6:4

Mateusz Terczynski (POL)(9) - Aleksei Khomich (BLR) 6:1, 6:4

Round 3

Anis Ghorbel (TUN)(1) - Mitchell Thomas McDaniels (USA)(13) 4:6, 6:4, 6:2

Aryan Goveas (IND)(15) - Issam Haitham Taweel (EGY)(2) 6:7(7:9) 6:3, 6:3

Jurij Rodionov (AUT)(12) - Zhizhen Zhang (CHN)(3) 6:4, 6:4

Libor Salaba (CZE)(4) - Mattias Simar (EST) 7:6(7:5), 6:3

Daniil Zarichanskyy (UKR)(11) - Patrik Nema (SVK)(5) 7:5, 6:3

Lukas Klein (SVK)(16) - Florent Diep (FRA)(6) 3:6, 6:3, 6:4

Nicolas S. Hu (USA)(14) - Joy Vigani (ITA)(7) 6:4, 6:4

Mateusz Terczynski (POL)(9) - Bogdan Bobrov (RUS) 6:4, 3:6, 7:6(7:5)

Main Tournament

Round 1

Aldin Setkic (BIH)(1) - Aryan Goveas (IND) 6:1, 6:2

Jurij Rodionov (AUT) - Alexey Prokopchuk (UKR) 6:4, 6:3

Antoine Escoffier (FRA) - Michal Schmid (CZE) 3:6, 6:2, 7:5

Ricardo Bonadio (ITA)(8) - Kenneth Raisma (EST) 3:6, 6:3, 6:4

Roberto Ortega-Olmedo (ESP)(4) - Sagar Ahuja (IND) 6:1, 6:1

Jules Okala (FRA) - Jakob Sude (GER) 6:4, 6:2

Leny Mitjana (FRA) - Jose Foo Vidal Azorin (ESP) 6:1, 6:7(5:7), 6:1

Vladimir Ivanov (EST)(6) - Adrian Bodmer (SUI) 6:3, 4:6, 6:3

Pablo Vivero Gonzalez (ESP)(5) - Daniil Zarichanskyy (UKR) 3:6, 6:4, 6:1

Anis Ghorbel (TUN) - Samir Iftikhar (PAK) 6:2, 6:1

Lukas Klein (SVK) - Sherif Sabry (EGY) 6:0, 6:4

Karim-Mohamed Maamoun (EGY)(3) - Gbor Borsos (HUN) 6:3, 6:4

Romain Barbosa (BEL)(7) - Jurabek Karimov (UZB) 6:4, 6:1

Nicholas S. Hu (USA) - Nicola Kuhn (ESP) 6:4, 6:2

Patrik Nema (SVK) - Mateusz Terczynski (POL) 6:2, 7:6(8:6)

Libor Salaba (CZE) - alexandre Muller (FRA)(2) 6:4, 3:6, 7:6(7:5)

Round 2

Aldin Setkic (BIH)(1) - Jurij Rodionov (AUT) 3:6, 7:6(7:2), 7:6(7:2)

Ricardo Bonadio (ITA)(8) - Antoine Escoffier (FRA) 7:5, 6:3

Jules Okala (FRA) - Roberto Ortega-Olmedo (ESP)(4) 6:3, 6:4

Vladimir Ivanov (EST)(6) - Leny Mitjana (FRA) 6:4, 6:4

Pablo Vivero Gonzalez (ESP)(5) - Anis Ghorbel (TUN) 6:2, 7:6(7:5)

Karim-Mohamed Maamoun (EGY)(3) - Lukas Klein (SVK) 7.6(7:2), 6:2

Romain Barbosa (BEL)(7) - Nicholas S. Hu (USA) 7:6(7:3), 6:2

Libor Salaba (CZE) - Patrik Nema (SVK) 7:6(7:3), 7:6(7:5)

Quarterfinal

Aldin Setkic (BIH)(1) - Riccardo Bonadio (ITA)(8) 6:4, 6:2

Jules Okala (FRA) - Vladimir Ivanov (EST)(6) 6:2, 3:6, 6:3

Karim-Mohamed Maamoun (EGY)(3) - Pablo Vivero Gonzalez (ESP)(5) 5:7, 6:2, 6:2

Romain Barbosa (BEL)(7) - Libor Salaba (CZE) 4:6, 6:1, 6:0

Semifinal

Jules Okala (FRA) - Aldin Setkic (BIH)(1) 6:0, 6:3

Romain Barbosa (BEL)(7) - Karim-Mohamed Maamoun (EGY)(3) 6:1, 6:0

Final

Romain Borabosa (BEL)(7) - Jules Okala (FRA) 7:6(7:1), 6:4