Qualification

Round 1

Iya Ivashka (BLR)(1) - Roman Safiullin (RUS) 6:2, 3:6, 6:3

Edward Corrie (GBR) - Filip Horansky (SVK) 6:2, 6:1

Lloyd Glasspool (GBR) - Axel Michon (FRA) 2:6, 6:1, 6:2

Sam Barry (IRL) - Aslan Karatsev (RUS)(7) 7:6(8:6), 6:4

Jurgen Zopp (EST) - Joris De Loore (BEL)(2) 6:7(4:7), 7:6(6:8), 6:4

Hugo Nys (FRA) - Manuel Guinard (FRA) 6:1, 6:2

Michal Przysiezny (POL) - Fabien Reboul (FRA) 6:3, 6:4

Alexandre Sidorenko (FRA) - Salvatore Caruso (ITA)(8) 4:6, 6:2, 7:6(7:2)

Calvin Hemery (FRA) - Marcelo Arevalo (ESA)(3) 6:4, 0:6, 7:6(8:6)

Albano Olivetti (FRA) - Romain Jouan (FRA) 5:7, 6:4, 7:6(7:3)

Remi Boutillier (FRA) - Andres Artunedo Martinavarr (ESP) 6:4, 4:6, 6:4

Patrik Rosenholm (SWE) - Gregoire Barrere (FRA)(6) 7:6(7:4), 7:5

Uladzimir Ignatik (BLR)(4) - Evgeny Tyurnev (RUS) 7:6(7:0), 4:6, 7:6(7:5)

Alexis Gautier (FRA) - Loick Bruuandet (FRA) 6:3, 6:3

Elliot Benchetrit (FRA) - Alexis Musialek (FRA) 6:3, 1:6, 7:6(7:5)

Stefanos Tsitsipas (GRE)(5) - Niels Desein (BEL) 6:7(5:7), 6:4, 6:2

Round 2

Edward Corrie (GBR) - Ilya Ivashka (BLR)(1) 6:7(6:8), 6:3, 6:2

Lloyd Glasspool (GBR) - Sam Barry (IRL) 6:7(5:7), 6:3, 7:5

Jurgen Zopp (EST) - Hugo Nys (FRA) 6:1, 4:6, 7:6(7:5)

Alexandre Sidorenko (FRA) - Michal Przysiezny (POL) 6:4, 2:6, 7:6(7:2)

Albano Olivetti (FRA) - Calvin Hemery (FRA) 7:6(8:6), 4:6, 7:5

Remi Boutillier (FRA) - Patrik Rosenholm (SWE) 6:3, 6:4

Uladzimir Ignatik (BLR)(4) - Alexis Gautier (FRA) 6:7(6:8), 6:3, 6:4

Stefanos Tsitsipas (GRE)(5) - Elliot Benchetrit (FRA) 7:6(7:3), 4:6, 7:6(9:7)

Round 3

Edward Corrie (GBR) - Lloyd Glasspool (GBR) 6:2, 7:5

Jurgen Zopp (EST) - Alexandre Sidorenko (FRA) 6:3, 6:3

Remi Boutillier (FRA) - Albano Olivetti (FRA) 6:4, 6:4

Stefanos Tsitsipas (GRE)(5) - Uladzimir Ignatik (BLR)(4) 7:6(9:7), 7:6(7:5)

Main Tournament

Round 1

Andrey Rublev (RUS) - Jeremy Chardy (FRA)(1) 6:4, 7:6(14:12)

Grega Zemlja (SLO) - Evan Furness (FRA) 6:4, 7:6(8:6)

Duck Hee Lee (KOR) - Daniel Brands (GER) 7:5, 6:4

Lukas Rosol (CZE)(6) - Edward Corrie (GBR) 4:6, 6:2, 6:3

Sergiy Stakhovsky (UKR)(4) - Remi Boutillier (FRA) 6:3, 5:7, 6:2

Laz Kavcic (SLO) - Jurgen Zopp (EST) 4:6, 6:1, 6:4

Vincent Millot (FRA) - Geoffrey Blancaneaux (FRA) 7:5, 6:3

Guido Andreozzi (ARG)(5) - Stefano Napolitano (ITA) 2:6, 6:3, 6:4

Kenny De Schepper (FRA) - Evgeny Donskoy (RUS)(7) 4:1 Retired

Teymuraz Gabashvili (RUS) - Tristan Lamasine (FRA) 7:6(7:5), 6:7(6:8), 6:0

Mathias Bourgue (FRA) - Ruben Bemelmans (BEL) 6.4, 6:7(4:7), 7:5

Jozef Kovalik (SVK)(3) - Maxime Janvier (FRA) 6:3, 7:5

Tobias Kamke (GER)(8) - Marton Fucsovics (HUN) 7:6(7:3), 4:6, 6:4

Uladzimir Ignatik (BLR) - Steven Diez (CAN) 6:2, 7:6(7:5)

Arthur De Greef (BEL) - Norbert Gombos (SVK) 5:7, 6:3, 6:3

Paul-Henri Mathieu (FRA)(2) - Stefanos Tsitsipas (GRE) 6:3, 3:6, 6:3

Round 2

Andrey Rublev (RUS) - Grega Zemlja (SLO) 6:4, 7:6(9:7)

Duck Hee Lee (KOR) - Lukas Rosol (CZE)(6) 6:3, 4:6, 6:3

Blaz Kavcic (SLO) - Sergiy Stakhovsky (UKR)(4) 6:4, 6:7(2:7), 7:6(7:4)

Vincent Millot (FRA) - Guido Andreozzi (ARG)(5) 7:6(7:4), 4:6, 6:2

Teymuraz Gabashvili (RUS) - Kenny De Schepper (FRA) 6:4, 6:3

Mathias Bourgue (FRA) - Jozef Kovalik (SVK)(3) 7:6(7:5), 6:4

Uladzimir Ignatik (BLR) - Tobias Kamke (GER)(8) 6:4, 7:6(7:5)

Paul-Henri Mathieu (FRA)(2) - Arthur De Greef (BEL) 6:7(1:7), 6:4, 7:5

Quarterfinal

Andrey Rublev (RUS) - Duck Hee Lee (KOR) 6:4, 3:6, 6:4

Blaz Kavcic (SLO) - Vincent Millot (FRA) 7:6(7:5), 3:6, 7:5

Mathias Bourgue (FRA) - Teymuraz Gabashvili (RUS) 6:1, 7:6(7:5)

Uladzimir Ignatik (BLR) - Paul-Henri Mathieu (FRA)(2) 6:4, 6:4

Semifinal

Andrey Rublev (RUS) - Blaz Kavcic (SLO) 7:6(7:5), 7:5

Uladzimir Ignatik (BLR) - Mathias Bourgue (FRA) 6:4, 6:4

Final

Uladzimir Ignatik (BLR) - Andrey Rublev (RUS) 6:7(6:8), 6:3, 7:6(7:5)