Qualification

Round 1

Salvatore Caruso (ITA)(1) bye

Hugo Cazaban (FRA) - Medy Chettar (FRA) 4:6, 6:3, 7:5

Lucas Andriamasilalao (MAD) - Alexandre Brehier (FRA) 6:2, 6:4

Thibaud Berland (FRA) - Julien Combe (FRA) 6:0, 6:2

Antonio Massara (ITA)(2) bye

Aleksei Nerushenko (ESP) - Loris Pourroy (FRA) 2:6, 6:4, 6:3

Loick Bruandet (FRA) - Paul Valsecchi (FRA) 6:2, 3:6, 6:2

Fabien Salle (FRA) - Mathys Erhard (FRA) 7:6(7:0), 3:6, 6:1

Simone Roncalli (ITA)(3) - Thomas Servien (FRA) 6:3, 6:3

Titouan Droguet (FRA) - Nathan Lavanchy (SUI) 6:1, 6:2

Giovanni Fonio (ITA) - Antoine Damiens (FRA) 4:6, 6:4, 6:3

Alessandro Dragoni (ITA) - Pierre Delage (FRA) 6:4, 6:1

Louis Chaix (FRA)(4) - Thomas Chibrac (FRA) 6:0, 6:2

Allan Deschamps (FRA) - Killian Limousin (FRA) 7:6(8:6), 7:5

Enzo Le Seguillon (FRA) - Killian Limousin (FRA) 3:6, 6:3, 6:2

Luke Simkiss (GBR) - Ruan Roelofse (RSA)(11) 4:6, 7:5, 6:3

Maxime Pauwels (BEL)(5) - Paul Soubies (FRA) 6:3, 6:2

Sizya Ernest Kivanda (GBR) - Alessandro Busini (ITA) 7:5, 6:1

Paul Boulay (FRA) - Andres Ariel Fernandez Lopez (ARG) 6:0, 6:2

Hugo Pontico (FRA)(13) - Robin Angles (FRA) 7:6(7:4), 6:1

Thomas Setodji (FRA)(6) - Edgar Jeanmougin (FRA) 7:6(7:3), 6:2

Florent Casays (FRA) - Paul Gueye (FRA) 6:3, 7:5

Alessandro Ingarao (ITA) - Sylvain Gsell (FRA) 6:0, 6:0

Reyane Oumaouche (FRA)(12) - Thomas Cronier (FRA) 7:6(7.4), 6:3

Lucas Bouquet (FRA)(7) - Lilian Prod'homme (FRA) 6:0, 6:2

Antoine Cornut Chauvinc (FRA) - Guillaume Laurent (FRA) 6:3, 6:1

Adan Freire Da Silva (FRA) - Enrico Becuzzi (ITA) 6:1, 6:0

Louis Lechevretel (FRA)(10) - Benjamin Paranque (FRA) 6:3, 7.5

Arthur Reymond (FRA) - Tony Bourcet (FRA)(8) 7:6(7:5), 5:7, 6:4

Hugo Pierre (FRA) - Lofo Ramiaramananana (MAD) 6:0, 6:3

Alexandre Reco (FRA) - Leon Hoeveler (GER) 3:6, 6:4, 6:1

Antoine Walch (FRA)(9) - Raphael Lambling (FRA) 6:2, 6:3

Round 2

Salvatore Caruso (ITA)(1) - Hugo Cazaban (FRA) 6:2, 6:1

Thibaud Berland (FRA) - Lucas Andriamasilalao (MAD) 6:3, 6:1

Antonio Massara (ITA)(2) - Aleksey Nerushenko (ESP) 6:4, 6:4

Loick Bruandet (FRA) - Fabien Salle (FRA) 6:1, 6:0

Simone Roncalli (ITA)(3) - Titouan Droguet (FRA) 6:1, 6:2

Giovanni Fonio (ITA) - Alessandro Dragoni (ITA) 7:5, 6:3

Louis Chaix (FRA)(4) - Allan Deschamps (FRA) 2:6, 6:3, 6:4

Enzo Le Seguillon (FRA) - Luke Simmkiss (GBR) 7:6(7:4), 6:2

Maxime Pauwels (BEL)(5) - Sizya Ernest Kivanda (GBR) 7:5, 6:4

Hugo Pontico (FRA)(13) - Paul Boulay (FRA) 6:1, 6:3

Thomas Setodji (FRA)(6) - Florent Casays (FRA) 6:4, 6:3

Alessandro Ingarao (ITA) - Rayane Oumaouche (FRA)(12) 6:2, 7:6(7:2)

Antoine Cornut Chauvinc (FRA) - Lucas Bouquet (FRA)(7) 6:2, 6:3

Louis Lechevretel (FRA)(10) - Adan Freire da Silva (FRA) 6:3, 6:0

Hugo Pierre (FRA) - Arthur Reymond (FRA) 6:1, 0:6, 6:4

Antoine Walch (FRA)(9) - Alexandre Reco (FRA) 7.5, 6:3

Round 3

Salvatore Caruso (ITA)(1) - Thibaud Berland (FRA) 6:4, 6:2

Loick Bruandet (FRA) - Antonio Massara (ITA)(2) 6:3, 1:0 Retired

Giovanni Fonio (ITA) - Simone Roncalli (ITA)(3) 3:6, 7:5, 6:3

Enzo Le Seguillon (FRA) - Louis Chaix (FRA)(4) 6:3, 6:2

Maxime Pauwels (BEL)(5) - Hugo Pontico (FRA)(13) 6:2, 6:3

Thomas Setodji (FRA)(6) - Alessandro Ingarao (ITA) 6:3, 6:2

Louis Lechevretel (FRA)(10) . Antoine Cornut Chauvinc (FRA) 7:5, 6:7(9:11), 7:5

Antoine Walch (FRA)(9) - Hugo Pierre (FRA) 7:5, 6:0

Main Tournament

Round 1

Salvatore Caruso (ITA)(1) - Alexis Musialek (FRA) 6:3, 6:3

Roman Joncour (FRA) - Omar Salman (BEL) 1:6, 7:5, 7:6(7:3)

Corentin Denolly (FRA) - Moez Echargui (TUN) 4:6, 6:4, 6:4

Gregoire Jaco (FRA)(7) - Giovanni Fonio (ITA) 6:2, 6:1

Clement Geens (BEL)(3) - Loick Bruandet (FRA) 6:2, 6:2

Antoine Walch (FRA) - Maxence Beauge (FRA) 7:5, 6:4

Evan Furness (FRA) - Maxime Pauwels (BEL) 6:3, 7:6(7:5)

Remi Boutillier (FRA)(8) - Enzo Le Seguillon (FRA) 6:0, 6:4

Hugo Nys (FRA) (6) - Ante Pavic (CRO) 6:7(5:7), 6:3, 6:4

Julien Obry (FRA) - Joffrey De Schepper (FRA) 4:6, 6:1, 6:3

Maxime Tabatruong (FRA) - Ugo Humbert (FRA) 7:5, 7:6(7:3)

Gleb Sakharov (FRA)(4) - Sebastien Boltz (FRA) 7:5, 6:4

Yannick Jankovits (FRA)(5) - Rayane Roumane (FRA) 6:4, 6:4

David Guez (FRA) - Manuel Guinard (FRA) 7:6(7:3), 6:2

Romain Jouan (FRA) - Thomas Setodji (FRA) 6:0, 6:1

Alexandre Sidorenko (FRA)(2) - Louis Lechevretel (FRA) 6:2, 6:4

Round 2

Salvadore Caruso (ITA)(1) - Ronan Joncour (FRA) 6:4, 6:2

Gregoire Jaco (FRA)(7) - Corentin Denolly (FRA) 6:3, 6:2

Clement Geens (BEL)(3) - Antoine Walch (FRA) 6:1, 7:5

Remi Boutillier (FRA)(8) - Evan Furness (FRA) 6:2, 6:2

Hugo Nys (FRA)(6) - Julien Obry (FRA) 7:5, 6:2

Gleb Sakharov (FRA)(4) - Maxime Tabatruong (FRA) 6:4, 6:1

Yannick Jankovits (FRA)(5) - David Guez (FRA) 7:6(7:0), 6:1

Romain Jouain (FRA) - Alexandre Sidorenko (FRA)(2) 6:3, 7:6(7:4)

Quarterfinal

Gregoire Jaco (FRA)(7) - Salvatore Caruso (ITA)(1) 6:3, 6:4

Remi Boutillier (FRA)(8) - Clement Geens (BEL)(3) 6:3, 6:0

Gleb Sakharov (FRA)(4) - Hugo Nys (FRA)(6) 6:4, 4:6, 6:4

Yannik Jankoviits (FRA)(5) - Romain Jouan (FRA) 6:4, 3:6, 6:1

Semifinal

Gregoire Jaco (FRA)(7) - Remi Boutillier (FRA)(8) 6:3, 7:6(7:5)

Gleb Sakharov (FRA)(4) - Yannick Jankovits (FRA)(5) 6:0, 6:3

Final

Glab Sakharov (FRA)(4) - Gregoire Jacq (FRA)(7) 6:3, 6:3