Qualification

Round 1

Tomislav Jotovski (MKD)(1) - Drew Van Orderlain (USA) Walkover

McClain Kessler (USA) - Jordan Nickerson (USA) 6:3, 6:4

Ivan Kalinin (RUS) - Graham Alrutz (USA) 6:0, 6:0

Mark Oljaca (USA) - Corey K. Smith (USA) 6:1, 6:1

Samuel Beddow (GBR) - Jamie Vance (USA) 7:5, 6:1

Rafael Gentil (BRA) - Joseph W. Van Meter (USA) 2:6, 6:4, 7:6(7:5)

Joseph Cadogan (TTO) - Pedro Ferrari Maciel (BRA) 6:4, 6:1

Michael Zhu (USA) - Maksim Bogdanovich (USA) 6:4, 6:2

Hunter Callahan (USA)(2) - Nicolas Uryson (ARG) 6:4, 6:4

Michael Heller (USA) - Matthew Nicholson (USA) 6:1, 6:1

Rowland Phillips (JAM) - Alan Nunez Aguilera (MEX) 6:7(3:7), 6:4, 6:1

Alexander Yarkov (RUS) - Thomas Macleod (USA) 6:3, 6:1

Martin Groppo (ARG) - Wellington Bastos (BRA) 6:1, 6:0

William Shkrob (USA) - Francisco A. Velasquez (COL) 4:6, 3:2 Retired

Johannes Ingildsen (DEN) - Andrew Heller (USA) 6:2, 4:6, 6:4

Luka Pavlovic (FRA)(14) - Christopher Barrus (USA) 6:1, 2:6, 7:6(8:6)

Maciej Rajski (POL)(3) - Mark Epshteyn-Losev (USA) 6:1, 6:1

Liam Draxl (CAN) - Francesco Mowrey (USA) 6:1, 6:2

David Poole (AUS) - Rami Alkhafaji (USA) 6:2, 6:2

Alan Sweet (USA) - Mark Mierloi (USA) 2:6, 6:3, 6:3

Evgeny Korolev (RUS) - Joel Vincent Link (GER) 6:0, 6:1

Maxx Lipman (USA) - Cesar Antonio Gomez Diaz (MEX) 6:4, 6:1

Andres Andrade (USA) - Sebastian Zeballos (USA) 6:0, 6:0

Brian Battistone (USA) - Luis David Martinez (VEN)(9) 6:3, 6:4

Genaro Alberto Oliveri (ARG)(4) - William Grant (USA) 6:2, 6:3

Christopher Vrabel (USA) - Drew Halbauer (USA) 6:0, 6:1

Jan Vrba (CZE) - Justin Lunn (BAH) 6:4, 1:6, 6:5 Retired

Noah Schachter (USA) - Christian Langmo (USA) 6:3, 7:5

Chase E. Perez-Blanco (USA) - Nicolo De Fraia (ITA) 6:3, 6:1

Christopher Grant (USA) - Joseph Guillin (FRA) 6:2, 4:6, 6:2

Piotr Zbroja (POL) - Jose Fernando Carvajal Torres (COL)(11) 7:6(7:3, 6:7(3:7), 7:5

Daniel Yoo (KOR)(5) - Fletcher Scott (USA) 6:1, 6:1

Gabriel Decamps (BRA) - Youssef Rajia (USA) 6:0, 6:1

Christian Alshon (USA) - Robert Jakubik (GBR) 6:1, 6:0

Emmett Ward (USA) - Daniel Gianopulos (USA) 6:1, 6:0

Korey Lovett (USA) - Mariano Portere (MEX) 6:2, 6:7(6:8), 6:1

Gaston A. Murray (USA) - Kohlman Lawrence (USA) 6:4, 6:2

Dustin Goldenberg (USA) - Chenhe Li (CHN) 6:4, 6:2

Junior Alexander Ore (USA)(12) - Pavel Ognev (RUS) 6:1, 6:0

Wilfredo Gonzalez (GUA)(6) - Jack Vance (USA) 6:3, 6:3

Alexander Sendegeya (GBR) - Thiago Yuji Yoshimori (BRA) 7:6(8:6), 6:0

Preston Brown (USA) - Everton Green Jr. (USA) 6:1, 6:0

Daniel Grunberger (USA) - Kris Barnes (USA) 6:2, 6:2

Pietro Rimondini (USA) - Jason Legall (USA) 6:4, 6:0

Ivan Yatsuk (USA) - Zachary Garner (USA) 1:6, 6:1, 6:3

Felipe Martinez Sarrasague (ARG)(16) - Jordan Sweeney (CAN) 6:0, 6:2

Jonathan Chang (USA)(7) - Christopher Wilson (USA) 6:0, 6:0

Ryan Jurist (USA) - Christopher Lindsey (USA) 6:1, 6:1

Alan Kohen (ARG) - Enrique Paya Gonzalez (ESP) 1:6, 6:0, 6:2

Nicolas Meja (COL) - Aleksandar Petrovic (CAN) 6:0, 6:1

Ricardo Ortiz (MEX) - Miguel Alda (USA) 6:4, 6:3

Daniel Kerznerman (USA) - Mau Resendiz (MEX)(15) 6:2, 6:1

Dragos Constantin Ignat (ROU)(8) - Mark Chepurnoy (RUS) 7:6(7:3), 6:3

'Aleksandar Kovacevic (USA) - Jakob Nielsen (CAN) 6:0, 6:3

Carlos Ramirez Utermann (MEX) - Shubham Aggarwal (IND) 6:1, 6:3

Colin Sinclair (USA) - Alex Krivochenko (CAN) 6:0, 6:0

Govind Nanda (USA) - Rohit Navelkar (USA) 7:5, 6:0

Jordan Belga (USA) - Gabriel Ciro Da Silva (BRA) 3:6, 6:4, 6:4

Vuk Budic (USA) - Michael Atlesonn Staff (NOR) 6:1, 6:1

Alfredo Perez (USA)(10) - Erroll Lawrence (USA) 6:2, 6:3

Round 2

Tomislav Jotovski (MKD)(1)  McClain Kessler (USA) 7:6(9:7), 7:5

Ivan Kalinin (RUS) - Mark Oljaca (USA) 6:4, 6:4

Rafael Gentil (BRA) - Samuel Beddow (GBR) 6:1, 6:2

Michael Zhu (USA)(13) - Joseph Cadogan (TTO) 6:2, 6:2

Hunter Callahan (USA)(2) - Michael Heller (USA) 7:6(7:5), 4:6, 6:3

Rowland Phillips (JAM) - Alexander Yarkov (RUS) 6:1, 6:2

William Shkrob (USA) - Martin Groppo (ARG) 6:4, 7:6(7:3)

Johannes Ingildsen (DEN) - Luka Pavlovic (FRA)(14) 6:3, 6:2

Maciej Rajski (POL)(3) - Liam Draxl (CAN) 6:0, 6:2

Alan Sweet (USA) - David Poole (AUS) 7:6(7:4), 6:4

Evgeny Korolev (RUS) - Maxx Lipman (USA) 6:2, 6:4

Andres Andrade (USA) - Brian Battistone (USA) 3:6, 6:3, 6:1

Genaro Alberto Olivieri (ARG)(4) - Christopher Vrabel (USA) 7:5, 6:2

Noah Schachter (USA) - Jan Vrba (CZE) 6:4, 6:4

Chase E. Perez-Blanco (USA) - John Harrison Richmond (USA) 6:4, 7:6(7:2)

Christopher Grant (USA) - Piotr Zbroja (POL) 6:4, 7:5

Gabriel Decamps (BRA) - Daniel Yoo (KOR)(5) 3:6, 6:3, 6:3

Christian Alshon (USA) - Emmett Ward (USA) 5:7, 6:2, 6:4

Korey Lovett (USA) - Gaston A. Murray (USA) 6:2, 6:2

Junior Alexander Ore (USA)(12) - Dustin Goldenberg (USA) 7:6(7:4), 6:2

Alexander Sendegeya (GBR) - Wilfredo Gonzalez (GUA)(6) 7:5, 6:2

Daniel Grunberger (USA) - Preston Brown (USA) 6:2, 6:1

Elliott Orkin (USA) - Pietro Rimondini (USA) 6:3, 6:0

Felipe Martinez Sarrasague (ARG)(16) - Ivan Yatsuk (USA) 6:1, 6:7(3:7), 6:3

Jonathan Chang (USA)(7) - Stephen Madonia (USA) 6:4, 6:1

Alan Kohen (ARG) - Ryan Jurist (USA) 6:3, 6:4

Nicolas Mejia (COL) - Ricardo Ortiz (MEX) 6:2, 6:3

Daniel Kerznerman (USA) - Jason Simon (USA) 6:1, 6:0

Aleksandar Kovacevic (USA) - Dragos Constantin Ignat (ROU)(8) 7:5, 6:3

Colin Sinclair (USA) - Carlos Ramirez Utermann (MEX) 6:3, 4:6, 6:4

Govind Nanda (USA) - Jordan Belga (USA) 6:4, 6:2

Alfredo Perez (USA)(10) - Vuk Budic (USA) 6:3, 6:1

Round 3

Tomislav Jotovski (MKD)(1) - Ivan Kalinin (RUS) 6:0, 6:0

Michael Zhu (USA)(13) - Rafael Gentil (BRA) 6:0, 6:1

Hunter Callahan (USA)(2) - Rowland Phillips (JAM) 6:3, 6:0

Johannes Ingildsen (DEN) - William Shkrob (USA) 6:2, 6:2

Maciej Rajski (POL)(3) - Alan Sweet (USA) 6:1, Retired

Evgeny Korolev (RUS) - Andres Andrade (USA) 6:2, 6:1

Genaro Alberto Olivieri (ARG)(4) - Noah Schachter (USA) 6:1, 6:1

Chase E. Perez-Blanco (USA) - Christopher Grant (USA) 6:3, 6:0

Gabriel Decamps (BRA) - Christian Alshon (USA) 6:4, 6:1

Junior Alexander Ore (USA)(12) - Korey Lovett (USA) 6:3, 6:3

Alexander Sendegeya (GBR) - Daniel Grunberger (USA) 6:1, 6:1

Felipe Martinez Sarrasague (ARG)(16) - Elliott Orkin (USA) 6:4, 6:3

Alan Kohen (ARG) - Jonathan Chang (USA)(7) 6:0, 3:6, 7:5

Nicolas Mejia (COL) - Daniel Kerznerman (USA) 6:3, 6:1

Aleksandar Kovacevic (USA) - Colin Sinclair (USA) 6:4, 6:2

Alfredo Perez (USA)(10) - Govind Nanda (USA) 6:4, 6:0

Round 4

Michael Zhu (USA)(13) - Tomislav Jotovski (MKD)(1) 6:2, 2:6, 7:6(7:1)

Johannes Ingildsen (DEN) - Hunter Callahan (USA)(2) 6:3, 6:1

Maciej Rajski (POL)(3) - Evgeny Korolev (RUS) 6:4, 6:3

Genaro Alberto Olivieri (ARG)(4) - Chase E. Perez-Blanco (USA) 4:6, 6:2, 6:2

Gabriel Decamps (BRA) - Junior Alexander Ore (USA)(12) 6:2, 6:2

Falipe Martinez Sarrasague (ARG)(16) - Alexander Sendegeya (GBR) Walkover

Nicolas Mejia (COL) - Alan Kohen (ARG) 6:0, 6:4

Alfredo Perez (USA)(10) - Aleksandar Kovacevic (USA) 6:2, 6:4

Main Tournament

Round 1

Peter Torbeko (GER)(1) - Gabriel Decamps (BRA) 6:4, 6:0

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Raleigh Smith (USA) 7:6(8:6), 6:2

Ilya Vasilyev (RUS) - Johannes Ingildsen (DEN) 6:3, 6:3

Ricardo Rodriguez (VEN) - Gonzalo Escobar (ECU)(5) 7:6(7:2) Retired

Peter Nagy (HUN)(3) - Felipe Martinez Sarrasague (ARG) 6:1, 6:0

Nicolas Mejia (COL) - Ty Trombetta (USA) 6:3, 6:4

Hleb Maslau (BLR) - Michael Zhu (USA) 6:3, 6:2

Filip Peliwo (CAN)(6) - Giovanni Lapentti (ECU) 2:6, 6:0, 5:5 Retired

Miguel Semmler (ESP) - Nikola Cacic (SRB)(7) 6:4, 6:2

Tomislav Jotovski (MKD) - Ricardo Hocevar (BRA) 6:0, 6:4

Boris Kozlov (USA) - Alejandro Tabilo (CHI) 6:2, 6:4

Ivan Endara (ECU)(4) - Nick Chappell (USA) 6:1, 6:1

Bastian Trinker (AUT)(8) - Genaro Alberto Olivieri (ARG) 7:6(7:4), 6:3

Maciej Rajski (POL) - Alfredo Perez (USA) 6:4, 5:7, 6:1

Victor Baluda (RUS) - Jame Pla Malfeito (ESP) 6:2, 4:6, 7:6(7:4)

Roberto Cid Subervi (DOM) - Tomislav Brkic (BIH)(2) 5:7, 6:4, 6:2

Round 2

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Peter Torbeko (GER)(1) 6:4, 6:4

Ricardo Rodriguez (VEN) - Ilya Vasilyev (RUS) 6:2, 6:4

Peter Nagy (HUN)(3) - Nicolas Mejia (COL) 6:4, 6:1

Filip Peliwo (CAN)(6) - Hleb Maslau (BLR) 7:6(7:2), 7:5

Miguel Semmler (ESP) - Tomislav Jotovski (MKD) 4:6, 7:5, 6:4

Ivan Endara (ECU)(4) - Boris Kozlov (USA) 6:2, 6:4

Bastian Trinker (AUT)(8) - Maciej Rajski (POL) 1:6, 6:4, 7:6(7:4)

Roberto Cid Subervi (DOM) - Victor Baluda (RUS) 5:7, 6:4, 6:0

Quaterfinal

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Ricardo Rodriguez (VEN) 6:4, 6:1

Peter Nagy (HUN)(3) - Filip Peliwo (CAN)(6) 6:4, 5:7, 6:1

Miguel Semmler (ESP) - Ivan Endara (ECU)(4) 6:1, 3:0 Retired

Roberto Cid Subervi (DOM) - Bastian Trinker (AUT)(8) 6:2, 6:3

Semifinal

Felix Auger-Aliassime (CAN) - Peter Nagy (HUN)(3) 4:6, 6:1, 6:0

Roberto Cid Subervi (DOM) - Miguel Semmler (ESP) 6:2, 6:1

Final

Roberto Cid Subervi (DOM) - Felix Auger-Aliassime (CAN) 6:7(4:7), 7:6(7:3), 6:0