Qualification

Round 1

Vladimir Uzhylovskiy (UKR)(1) bye

Alexander Donski (BUL) bye

Alexander Ovcharov (RUS)(2) bye

Semen Tripolskiy (RUS) bye

Luke Johnson (GBR)(3) bye

Mert Celik (TUR) bye

Emmanuel Luria (ISR)(4) bye

Koray Kirci (TUR) - Luka Stojcevic (SRB) 6:0, 6:2

Floran Jakob (GER) bye

Abdullah Eren Kiran (TUR) bye

Amaury Delmas (FRA) bye

Oleksandr Varichenko (UKR) - Alexandru Ionel Stroe (ROU) 6:3, 7:5

Michal Kominek (POL) bye

David Fox (GBR) bye

Niclas Pietsch (GER) bye

Joen Moth-Poulsen (DEN) bye

Round 2

Alexander Donski (BUL) - Vladimir Uzhylovsky (UKR)(1) Default

Alexander Ovcharov (RUS)(2) - Seen Tripolskiy (RUS) 6:1, 6:1

Luke Johnson (GBR)(3) - Mert Celik (TUR) 6:1, 6:1

Koray Kirci (TUR) - Emmanuel Luria (ISR)(4) 6:0, 6:3

Florian Jakob (GER) - Abdullah Eren Kiran (TUR) 6:1, 6:0

Amaury Delmas (FRA) - Oleksandr Varichenko (UKR) 6:4, 7:6(7:2)

David Fox (GBR) - Michal Kominek (POL) 6:3, 6:2

Niclas Pietsch (GER) - Joen Moth-Poulsen (DEN) 6:3, 6:4

Main Tournament

Round 1

Marc Sieber (GER)(1) - Viktor Durasovic (NOR) 6:0, 6:0

Mate Delic (CRO) - Muhammet Haylaz (TUR) 6:1, 6:4

Luc Fomba (FRA) - Alp Sentay (TUR) 6:3, 6:2

Aleksander Lazov (BUL)(5) - Emmanuel Luria (ISR) 6:2, 6:1

Liam Broady (GBR)(3) - Petar Conkic (SRB) 7:6(7:3), 6:4

Alexander Ovcharov (RUS) - David Fox (GBR) 6:3, 6:3

Sefa Suluoglu (TUR) - Gleb Alekseenko (UKR) 6:4, 6:4

Christian Hirschmueller (GER) - Nino Serdarusic (CRO)(6) 6:4, 7:6(8:6)

Altug Celikbilek (TUR)(8) - Alexander Donski (BUL) 6:2, 6:3

Florent Diep (FRA) - Niclas Pietsch (GER) 7:5, 6:0

Luke Johnson (GBR) - Koray Kirci (TUR) 6:4, 7:5

Tallon Griekspoor (NED)(4) - Goran Markovic (SRB) 6:1, 6:4

Anton Zaitcev (RUS) - Ani Yuksel (TUR)(7) 6:1, 6:2

Lucas Catarina (MON) - Florian Jakob (GER) 6:0, 6:1

Amaury Delmas (FRA) - Piotr Matuszewski (POL) 6:1, 6:0

Kamil Majchrzak (POL)(2) - Tolunay Sumer (TUR) 6:0, 6:2

Round 2

Marc Sieber (GER)(1) - Mate Delic (CRO) 1:6, 6:4, 6:0

Aleksandar Lazov (BUL)(5) - Luc Fomba (FRA) 7:5, 7:5

Liam Broady (GBR)(3) - Alexander Ovcharov (RUS) 6:1, 6:2

Christian Hirschmueller (GER) - Sefa Suluoglu (TUR) 6:2, 6:1

Altug Celikbilek (TUR)(8) - Florent Diep (FRA) 7:6(7:4), 6:1

Tallon Griekspoor (NED)(4) - Luke Johnson (GBR) 6:1, 6:3

Anton Zaitcev (RUS) - Lucas Catarina (MON) 6:3, 6:2

Kamil Majchrzak (POL)(2) - Amaury Delmas (FRA) 6:2, 6:2

Quarterfinal

Alexander Lazov (BUL)(5) - Marc Sieber (GER)(1) 5:0 Retired

Liam Broady (GBR)(3) - Christian Hirschmueller (GER) 6:1, 6:3

Tallon Griekspoor (NED)(4) - Altug Celikbilek (TUR)(8) 6:2, 6:4

Kamil Majchrzak (POL)(2) - Anton Zaitcev (RUS) 6:3, 6:1

Semifinal

Liam Broady (GBR)(3) - Aleksandar Lazov (BUL)(5) 6:4, 4:6, 6:3

Kamil Majchrzak (POL)(2) - Tallon Griekspoor (NED)(4) 7:5, 6:1

Final

Kamil Majchrzak (POL)(2) - Liam Broady (GBR)(3) 5:7, 6:3, 6:3