Qualification

Round 1

Alexey Vatutin (RUS)(1) bye

Killian Limousin (FRA) - Hugo Delaunay (FRA) 6:2, 6:3

Mathieu Roy (FRA)(2) bye

Clement Hamel (FRA) - Pierre Debrosse (FRA) 4:6, 6:2, 7:5

Alexandre Penaud (FRA)(3) bye

Leo Bresson (FRA) - Thomas Cronier (FRA) 6:1, 6:3

Antoine Walch (FRA)(4) bye

Lofo Ramiaramananana (MAD) - Nathan Lavanchy (SUI) 6:3, 6:2

Rayan Oumaouche (FRA)(5) bye

Simon Beaupain (BEL) - Thomas Normand (FRA) 6:1, 7:6(8:6)

Hugo Pontico (FRA)(8) bye

Pierre Delage (FRA) - Marcel Marton Sudzum (NED) 6:4, 6:0

Matija Selak (CRO) bye

Paul Soubies (FRA) - Alexandre Reco (FRA) 6:2, 6:1

Leo Durgnat (SUI) bye

Maxime Forcin (FRA) - Antoine Barthe (FRA) 6:1, 6:2

Round 2

Alexey Vatutin (RUS)(1) - Kilian Limousin (FRA) 6:1, 6:1

Matthieu Roy (FRA)(2) - Clement Hamel (FRA) 6:2, 6:3

Leo Bresson (FRA) - Alexandre Penaud (FRA)(3) 6:3, 3:6, 7:5

Loto Ramiaramanana (MAD) - Antoine Walch (FRA)(4) 7:5, 6:4

Rayane Oumaouche (FRA)(5) - Simon Beaupain (BEL) 6:3, 6:4

Jugo Pontico (FRA)(6) - Pierre Delage (FRA) 7:5, 7:5

Paul Soubies (FRA) - Matija Selak (CRO) 6:1, 6:1

Maxime Forcin (FRA) - Leo Durgnat (SUI) 6:2, 6:0

Main Tournament

Round 1

Constant Lestienne (FRA)(1) - Thomas Giraudeau (FRA) 6:4, 6:4

Corentin Denolly (FRA) - Leo Bresson (FRA) 6:4, 6:2

Romain Jouan (FRA) - Maxime Forcin (FRA) 6:4, 3:6, 6:4

Hugo Nys (FRA)(7) - Matthieu Roy (FRA) 6:3, 2:0 Retired

Alexey Vatutuin (RUS)(4) - Samuel Bensoussan (FRA) 6:1 Retired

Louis Chaix (FRA) - Sebastien Boltz (FRA) 6:1, 6:4

Alexandre Folie (BEL) - Lofo Ramaramanana (MAD) 6:4, 6:1

Gleb Sakharov (FRA)(6) - Alexis Musialek (FRA) 6:4, 6:1

Remi Boutillier (FRA) - Gregoire Jaco (FRA)(8) 7:6(9:7), 7:5

Evan Furness (FRA) - Rayane Oumaouche (FRA) 6:4, 6:3

Maxime Tabatruong (FRA) - Lucas Bouquet (FRA) 6:4, 6:3

Jules Marie (FRA) - Eduardo Struway (COL)(3) 6:4, 3:0 Retired

Maxime Hamou (FRA)(5) - Joffrey De Schepper (FRA) 7:5, 7:6(7:4)

Florian Fallert (GER) - Manuel Guinard (FRA) 6:4, 6:2

Ugo Humbert (FRA) - Hugo Pontico (FRA) 6:3, 6:1

Maxime Janvier (FRA)(2) - Paul Soubies (FRA) 6:3, 6:1

Round 2

Constant Lestienne (FRA)(1) - Corentin Denolly (FRA) 6:2, 6:4

Romain Jouan (FRA) - Hugo Nys (FRA)(7) 6:1, 4:6, 7:5

Alexey Vatutin (RUS)(4) - Louis Chaix (FRA) 6:0, 7:6(7:5)

Gleb Sakharov (FRA)(6) - Alexandre Folie (BEL) 6:2, 6:0

Evan Furness (FRA) - Remi Boutiller (FRA) 6:4, 6:4

Jules Marie (FRA) - Maxime Tabatruong (FRA) 7:5, 6:2

Maxime Hamou (FRA)(5) - Florian Fallert (GER) 6:3, 6:4

Maxime Janvier (FRA)(2) - Ugo Humbert (FRA) 6:0, 6:2

Quarterfinal

Gonstantin Lestienne (FRA)(1) - Romain Jouan (FRA) 4:6, 7:6(7:2) 6:3

Alexey Vatutin (RUS)(4) - Gleb Sakharov (FRA)(6) 6:4, 6:2

Jules Marie (FRA) - Evan Furness (FRA) 6:2, 4:6, 6:4

Maxime Hamou (FRA)(5) - Maxime Janvier (FRA)(2) 2:6, 7:6(7:5), 6:2

Semifinal

Constant Lestienne (FRA)(1) - Alexey Vatutin (RUS)(4) 7:6(7:2), 3:6, 6:3

Maxime Hamou (FRA)(5) - Jules Marie (FRA) 7:6(7:4), 2:6, 6:4

Final

Maxime Hamou (FRA)(5) - Constant Lestienne (FRA)(1) 3:6, 6:4, 6:3