Qualification

Round 1

Ronnie Schneider - Yannick Hanfmann (GER)(1) 6:7(4:7), 6:0, 6:0

Tanner K. Smith (USA) - Jeffrey Hsu (TPE) 6:3, 6:4

Robbie C. Bellamy (USA) - Omni Kumar (USA) 7:6(7:0), 6:2

Laurens Verboven (BEL)(10) - Jack Pulliam (USA) 6:3, 4:6, 7:6(7:2)

JC Aragone (USA)(2) - Joaquin Marquez (MEX) 6:1, 6:2

Cristobal Rivera (USA) - Austen Huang (USA) 6:2, 7:5

Gui Gomes (USA) - Henry Ji (USA) 6:2, 6:2

Lucas Renard (SWE)(9) - Emerson Sekban (GBR) 6:0, 6:3

Mico Santiago (USA)(3) - Max Pham (USA) 7:6(7:5), 6:0

Alessandro-Damiano Ventre (BRA) - Cooper Bridge (USA) 6:3, 7:5

Alexander Cozbinov (MDA) - Jacob Brumm (USA) 3:6, 6:3, 6:3

Jack Jaede (AUS) - Jake Devine (USA)(13) 6:3, 6:3

Jonathan Mridha (SWE)(4) - Srikar Kuchibhotla (USA) 6:1, 6:1

Michael Shabaz (USA) - Ryan Nuno (USA) 6:3, 7:5

Henry Craig (USA) - Sean Robles (USA) 6:2, 6:1

Kento Tagashira (JPN)(16) - Cordell Ezerins (USA) 6:3, 6:3

Timur Khabibulin (KAZ)(5) - Reese Stadler (USA) 7:6(8:6), 6:3

Nicholas C. Crystal (USA) - Maximilian Wild (USA) 6:4, 6:1

David Laser (USA) - Ran Derei (ISR) 6:0, 6:0

Bryce Pereira (USA) - Eduardo Russi (BRA)(15) 6:7(10:12), 6:4, 6:1

Nathaniel Lammons (USA)(6) - Kento Perera (USA) 6:1, 6:3

Caleb Chakravarthi (USA) - Brandon Nakashima (USA) 6:3, 4:6, 6:4

Jordan Bridge (USA) - Toby Mitchell (GBR) 7:6(7:5), 6:4

Tyler Lu (USA) - Michael Genender (USA)(14) 6:4, 6:4

A. J. Catanzariti (USA)(7) - Nikita Matveyko (RUS) 7:6(7:3), 6:4

Karue Sell (BRA) - Alec Adamson (USA) 7:6(7:3), 6:3

Robert Galloway (USA) - Matthew Tsolakyan (USA) 6:0, 6:3

Olukayode Alafia Damina Ayeni (USA) - Mousheg Hovhannisyan (USA)(12) 6:7(3:7(, 7:5, 6:3

Andrew Korinek (USA)(8), Grega Teraz (SLO) 6:4, 6:2

Thibault Forget (FRA) - Jordan Angus (GBR) 6:4, 6:2

Jared Thompkins (USA) - Alec Zirkelbach (USA) 7:5, 6:2

Jenson Brooksby (USA) - Courtney John Lock (ZIM)(11) 6:0, 6:2

Round 2

Ronnie Schneider (USA) - Tanner K. Smith (USA) 2:6, 6:2, 6:4

Laurens Verboven (BEL)(10) - Robbie C. Bellamy (USA) 7:5, 6:4

JC. Aragone (USA)(2) - Cristobal Rivera (USA) 6:1, 7:5

Lucas Renard (SWE)(3) - Alessandro-Damiano Ventre (BRA) 7:6(7:5), 7:6(7:5)

Alexander Cozbinov (MDG) - Jack Jaede (AUS) 6:4, 6:3

Jonathan Mridha (SWE)(4) - Michael Shabaz (USA) 7:5, 6:1

Henry Craig (USA) - Kento Tagashira (JPN)(16) 6:0, 6:3

Nicholas C. Crystal (USA) - Timur Khabibulin (KAZ)(5) 6:4, 4:6, 6:3

Bryce Pereira (USA) - David Laser (USA) 4:6, 6:2, 6:0

Nathaniel Lammons (USA)(6) - Caleb Chakravarthi (USA) 6:3, 7:6(7:3)

Tyler Lu (USA) - Jordan Bridge (USA) 6:2, 6:2

A. j. Catanzariti (USA)(7) - Karue Sell (BRA) 6:4, 6:3

Robert Galloway (USA) - Olukayode Alafia Damina Ayeni (USA) 7:6(7:1), 6:1

Thibault Forget (FRA) - Andrew Korinek (USA)(8) 6:4, 6:2

Jenson Brooksby (USA) - Jared Thompkins (USA) 6:0, 6:2

Round 3

Ronnie Schneider (USA) - Laurens Verboven (BEL)(10) 6:4, 7:6(7:2)

JC Aragone (USA)(2) - Lucas Renard (SWE)(9) 6:3, 6:4

Mico Santiago (USA)(3) - Alexander Cozbinov (MDA) 2:6, 6:1, 6:2

Henry Craig (USA) - Jonathan Mridha (SWE)(4) 6:4, 1:6, 6:4

Nicholas C. Crystal (USA) - Bryce Pereira (USA) 6:4, 6:4

Nathaniel Lammons (USA)(6) - Tyler Lu (USA) 7:6(7:4), 6:2

Robert Galloway (USA) - A.J. Catanzariti (USA)(7) 7:5, 6:4

Jenson Brooksby (USA) - Thibault Forget (FRA) 7:6(7:2), 6:0

Main Tournament

Round 1

Tommy Paul (USA)(1) - Markos Kalovelonis (RUS) 6:4, 6:2

Brandon Holt (USA) - Luke Bambridge (GBR) 6:1, 6:4

Riley Smith (USA) - Eric James Johnson (USA) 3:6, 7:6(7:4), 7:6(10:8)

Carl Soderlund (SWE)(7) - Ronnie Schneider (USA) 5:7, 7:5, 6:2

Mackenzie McDonald (USA)(4) - JC Aragone (USA) 7:5, 6:2

Mico Santiago (USA) - Jenson Brooksby (USA) 6:3, 6:4

Logan Smith (USA) - Antoine Bellier (SUI) 4:6, 6:4, 7:6(7:2)

Collin Altamirano (USA) - Dennis Nevolo (USA)(8) 7:6(7:5), 6:4

Evan King (USA)(5) - Clay Thompson (USA) 6:4, 6:4

Christian Harrison (USA) - Nicholas C. Crystal (USA) 7:5, 6:3

Marcos Giron (USA) - Dekel Bar (ISR) 2:6, 6:4, 6:4

Emilio Gomez (ECU)(3) - Nathaniel Lammons (USA) 6:4, 4:6, 6:1

Sebastian Fanselow (GER) - Kaichi Uchida (JPN)(6) 6:3, 6:4

Evan Song (USA) - Aron Hiltzik (USA) 6:4, 7:5

Henry Craig (USA) - Robert Galloway (USA) 6:0, 2:0 Retired

Alexios Halebian (USA) - Roberto Quiroz (ECU)(2) 5:7(9:11), 6:4, 6:4

Round 2

Tommy Paul (USA)(1) - Brandon Holt (USA) 6:3, 7:6(7:2)

Carl Soderlund (SWE)(7) - Rilley Smith (USA) 6:2, 6:2

MackenzieMcDonald (USA)(4) - Mico Santiago (USA) 6:2, 6:2

Collin Altamirano (USA) - Logan Smith (USA) 7:6(7:4), 6:3

Evan King (USA)(5) - Christian Harrison (USA) 6:0, 7:6(7:4)

Marcos Giron (USA) - Emilio Gomez (ECU)(3) 6:4, 6:3

Sebastian Franselow (GER) - Evan Song (USA) 7:5, 6:3

Henry Craig (USA) - Alexios Halbian (USA) 6:4, 3:6, 6:4

Quarterfinal

Carl Soderlund (SWE)((7) - Tommy Paul (USA)(1) 6:3, 7:5

Colin Altamirano (USA) - Mackenzie McDonald (USA)(4) 6:3, 6:1

Marcos Giron (USA) - Evan King (USA)(5) 7:5, 6:4

Sebastian Fanselow (GER) - Henry Craig (USA) 6:1, 6:0

Semifinal

Collin Altamirano (USA) - CArl Soderlund (SWE)(7) 6:3, 4:6, 6:4

Marcos Giron (USA) - Sebastian Fanselow (GER) 6:7(1:7), 7:6(8:6), 6:2

Final

Marcos Giron (USA) - Collin Altamirano (USA) 7:6(7:3), 6:1