Round 1

Zdenek Suchomel (CZE)(1) bye

Roberto Scaggiante (ITA) - Guenther Schaefer (GER) 6:4, 6:3

Saverio Fornelli (FRA) bye

Ingo Hansmann (GER)(15) bye

Leslaw Markowicz (POL)(14) bye

Guenter Klein (GER) bye

Werner Selle (GER) bye

Ricardo Martucci (ITA)(8) bye

Helmut Obermair (AUT)(4) bye

Giovanni Mancini (ITA) - Wolfgang Redweik (GER) 6:1, 6:0

Josef Hovorka (GER) bye

Pedro Castano (ESP)(9) bye

Antonio Domenico Tripodi (ITA)(11) bye

Wolfgang Hoehn (GER) bye

Peter Schoch (SUI) - Hans Jurgen Schulz (GER) 6:4, 6:0

Karl Heinz Schaefer (GER)(6) bye

Josef Moertl (SUI)(5) bye

Peter Diebenbusch (GER) bye

Jochen Jobst (GER) - Giorgio Galaverna (ITA) Walkover

Alex Templer (GBR)(10) bye

Werner Bauwens (GER)(12) bye

Josef Peer (ITA) - Werner Flath (GER) 6:4, 7:5

Wolfgang Czerne (GER) bye

Vladimir Lacina (CZE)(3) bye

Guiseppe Marcora (ITA)(7) bye

Harald Vollbach (GER) bye

Hakan Christiansson (SWE) - Leszek Alfons Wawrzyniak (POL) 6:1, 6:2

Jeinz Juergen Rohrmann (GER)(16) bye

Bernhard Nothnagel (GER)(13) bye

Per Tuft (DEN) - Marco Moroni (ITA) 2:6, 6:3, 6:0

Harry Schewe (GER) bye

Hans-Dietrich Heissl (AUT)(2) bye

Round 2

Zdenek Suchomel (CZE)(1) - Roberto Scaggiante (ITA) 6:4, 6:1

Saverio Fornelli (FRA) - Ingo Hansmann (GER)(15) 7:6(7:5), 7:5

Guenter Klein (GER) - Leslaw Markowicz (POL)(14) 6:4, 6:1

Riccardo Martucci (ITA)(8) - Werner Selle (GER) 6:3, 6:0

Helmut Obermair (AUT)(4) - Giovanni Mancini (ITA) 6:4, 1:6, 6:4

Pedro Castano (ESP)(9) - Josef Hovorka (GER) 7:6(7:5), 6:4

Antonio Domenico Tripodi (ITA)(11) - Wolfgang Hoehn (GER) 6:4, 6:1

Karl Heinz Schaefer (GER)(6) - Peter Schoch (SUI) 6:2, 6:2

Josef Moertl (SUI)(5) - Peter Diebenbusch (GER) 6:1, 6:1

Alex Templer (GBR)(10) - Jochen Jobst (GER) 6:1, 6:0

Werner Bauwens (GER)(12) - Josef Peer (ITA) 6:1, 6:2

Vladimir Lacina (CZE)(3) - Wolfgang Czerne (GER) 4:6, 6:3, 6:1

Giuseooe Marcora (ITA)(7) - Harald Vollbach (GER) 6:1, 7:5

Heinz Juergen Ruhrmann (GER)(16) - Hakan Christiansson (SWE) 6:4, 7.6(7:4)

Per Tuft (DEN) - Bernhard Nothnagel (GER)(13) 7:5, 5:7, 6:4

Hans Dietrich Heissl (AUT)(2) - Harry Schewe (GER) 6:1, 6:0

 

Round 3

Zdenek Suchomel (CZE)(1) - Saverio Fornelli (FRA) 6:0, 6:1

Guenter Klein (GER) - Riccardo Martucci (ITA)(8) 6:4, 3:6, 6:1

Helmut Obermair (AUT)(4) - Pedro Castano (ESP)(9) 6:0, 6:2

Karl Heinz Schaefer (GER)(6) - Antonio Domenico Tripodi (ITA)(11) 6:1, 6:2

Josef Moertl (SUI)(5) - Alex Templer (GBR)(10) 6:4, 6:2

Vladimir Lacina (CZE)(3) - Werner Bauwens (GER)(12) 6:3, 6:2

Giuseppe Marcora (ITA)(7) - Heinz Juergen Ruhrmann (GER)(16) 6:3, 6:1

Hans Dietrich Heissl (AUT)(2) - Per Tuft (DEN)6:0, 6:0

Quarterfinal

Zdenek Suchomel (CZE)(1) - Guenter Klein (GER) 6:3, 6:2

Karl Heinz Schaefer (GER)(6) - Helmut Obermair (AUT)(4) 4:6, 6:3, 6:2

Josef Moertl (SUI)(5) - Vladimir Lacina (CZE)(3) 2:6, 6:4, 6:4

Hans Dietrich Heissl (AUT)(2) - Giuseppe Marcora (ITA)(7) 6:0, 6:3

Semifinal

Karl Heinz Schaefer (GER)(6) - Zdenek Suchomel (CZE)(1) 6:4, 6:1

Hans-Dietrich Heissl (AUT)(2) - Josef Moertl (SUI)(5) 6:2, 6:2

Final

Hans-Dietrich Heissl (AUT)(2) - Karl Heinz Schaefer (GER)(6) 4:6, 6:2, 6:4