Qualification

Round 1

Melody Hefti (SUI)(1) bye

Emilia Kojcic (SRB) - Andiela Todorovic (SRB) 6:4, 6:1

Mija Ljubic (SRB) - Tamara Erakovic 2:6, 6:3, 6:1

Francesca Curmi (MLT) - Iva Jankovic (SRB) 6:0, 6:0

Anna Hkudoley (RUS)(2) bye

Vera Markovic (SRB) - Katarina Dukic (SRB) 6:0, 6:1

Teodora Mitrovic (SRB) - Sofija Savic (SRB) 4:3, Retired

Stefana Topo (SRB) - Tamara Martinovic (SRB) 6:2 6:2

Jovana Babic (SRB)(3) bye

Jelena Kovac (SRB) - Teodora Vujicic (SRB) 6:3, 6:1

Dejana Milenkovic (SRB) - Tijana Svitlica (SRB) 3:6, 6:4, 7:6(7:5)

Vladislava Shumiloca (RUS)(6) bye

Teona Velkoska (MKD)(4) bye

Andjela Jocovic (SRB) - Anna Koltunova (RUS) 6:2, 6:3

Yasmeen Ghaoui (LIB) - Simona Maksimovic (SRB) 6:3, 6:3

Jovana Samoceta (SRB)(5) bye

Round 2

Emilija Kojcic (SRB) - Melody Hefti (SUI)(1) 6:0, 6:3

Francesco Curmi (MLT) - Mija Ljubic (SRB) 6:2, 6:1

Vera Markovic (SRB) - Anna Khudoley (RUS)(2) 6:2, 6:1

Teodora Mitrovic (SRB) - Stefana Topo (SRB) 6:2, 6:1

Jovana Babic (SRB)(3) - Jelena Kovac (SRB) 3:6, 6:0, 7:5

Dejana Milenkovic (SRB) - Vladislava Schumilova (RUS)(6) 7:6(7:5), 6:1

Andjela Jocovic (SRB) - Teona Velkoska (MKD)(4) 6:2, 6:7(6:8) 6:3

Jovana Samoceta (SRB)(5) - Yasmeen Ghaoui (LiB) 6:3, 5:7, 7:6)(7:4)

Round 3

Emilija Kojcic (SRB) - Francesca Curmi (MLT) 4:6, 6:2, 7:5

Vera Markovic (SRB) - Teodora Mitrovic (SRB) 6:3, 6:1

Jovana Babic (SRB)(3) - Dejana Milenkovic (SRB) 6:0, 6:1

Andjela Jocovic (SRB) - Jovana Samoceta (SRB)(5) 6:4, 6:2

Main Tournament

Round 1

Nika Radisic (SLO)(1) - Jovana Babic (SRB) 6:4, 6:2

Francescamaria Pannarale (ITA) - Andjela Jocovic (SRB) 6:4, 6:2

Alexandra Diana Braga (ROU) - Dejana Milenkovic (SRB) 6:3, 6:0

Andjela Skrobonja (SRB) - Teodorfa Ristic (SRB)(7) 4:6, 6:3, 6:1

Izabela Gabriela Novac (ROU)(4) - Aleksandra Stankovic (SRB) 6:4, 4:6, 6:3

Leonarda Janko (CRO) - Doroteja Joksovic (SRB) 6:3, 6:0

Ielyzaveta Skorokhodova (UKR) - Milica Vujovic (SRB) 7:5, 6:1

Mihaela Djakovic (SRB) - Arina Solomatina (RUS)(6) 6:1, 7:6(7:2)

Elena Gemovic (SRB)(8) - Alessia Beatrice Ciuca (ROU) 7:6(7:4), 6:2

Vera Markovic (SRB) - Laia Conde Monfort (ESP) 3:6, 6:0, 6:3

Elena Miovanovic (SRB) - Sofia Milatova (SVK) 6:3, 7:5

Noa Krznaric (CRO)(3) - Jovana Samoceta (SRB) 6:1, 6:1

Andreea Krisacariu (ROU)(5) - Marija Leko (SRB) 6:3, 6:0

Reka Zadori (HUN) - Emilija Kojcic (SRB) 6:1, 6:3

Nefisa Berberovic (BIH) - Mia Mijatovic (SRB) 6:1, 6:2

Jana Bojkovic (SRB)(2) - Victoria Borodulina (RUS) 6:2, 6:2

Round 2

Nika Radisisc (SLO)(1) - Francescamaria Pannarale (ITA) 6:4, 6:3

Andjela Skrobonja (SRB) - Alexandra Diana Braga (ROU) 6:1, 6:1

Leonarda Janko (CRO) - Izabela Gabriela Novac (ROU)(4) 4:6, 6:3, 6:1

Mihaela Djakovic (SRB) - Ielyzaveta Skorokhodova (UKR) 6:2, 5:7, 6:3

Vera Markovic (SRB) - Elena Gemovic (SRB)(8) 6:3, 6:0

Noa Krznaric (CRO)(3) - Elena Milovanovic (SRB) 2:6, 6:3, 6:3

Andreea Prisvaraiu (ROU)(5) - Reka Zadori (HUN) 6:1, 5:7, 6:0

Nefisa Berberovic (BIH) - Jana Bojovic (SRB)(2) 6:1, 6:2

Quarterfinal

Nika Radisisc (SLO)(1) - Andjela Skrobonja (SRB) 6:3, 4:6, 6:3

Mihaela Djakovic (SRB) - Leonarda Janko (CRO) 6:2, 4:6, 7:6(7:4)

Noa Kriznaric (CRO)(3) - Vera Markovic (SRB) 6:2, 6:4

Nafisa Berberovic (BIH) - Andreea Prisacariu (ROU)(5) 7:5, 6:3

Semifinal

Mihaela Djakovic (SRB) - Nika Radisic (SLO)(1) 6:4, 6:2

Noa Krznaric (CRO)(3) - Nefisa Berberovic (BIH) 7:5, 2:6, 6:4

Final

Nica Krznaric (CRO)(3) - Mihaela Djakovic (SRB) 6:2, 6:3