Qualification

Round 1

Arvid Hjalte (SWE)(1) - Hugo Regner (SWE) 6:4, 6:2

Markus Sorensen (NOR) - Gustav Kopp Sundin (SWE) 6:1, 6:2

Edis Nokic (SWE) - Pelle Strandberg (SWE) 6:7(0:7), 6:0, 6:1

Fynn Kuenkler GER)(6) - Anton Hjertquist (SWE) 6:0, 6:1

Adan Svensson (SWE) - Max Wiskandt (GER)(2) 6:2, 6:7(2:7), 6:2

Viktor Arsov (SWE) - David Flisberg (SWE) 6:2, 6:2

Mathias Gavelin (SWE) - Nils Larsson Regnstrom (SWE) 6:2, 6:1

Sebastian Abboud (SWE) - Herman Hoeyeraal (NOR)(7) 6:4, 6:4

Jakob Groener (NOR)(3) - Pontus Hallgren (SWE) 7:6(7:2), 6:0

William Gothlin (SWE) - Gustaf Navarp (SWE) 5:7, 7:5, 6:3

Tim Zeuch (GER) - Erik Sarlvik (SWE) 6:1, 6:1

Simon Yitbarek (SWE)(8) - Carl Gustafsson (SWE) 6:3, 6:1

Lukas Ridemar (SWE)(4) - Oskar Jonsson (SWE) 6:2, 6:3

Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) - Rolan Jusupov (SWE) 6:2, 6:1

Oliver Andersson (SWE) - Samuel Veikkolainen Jansson (SWE) 7:6(8:6), 7:6(7:3)

Filip Krolo (GER)(5) - Hannes Tylehed (SWE) 6:2, 6:3

Round 2

Arvid Hjalte (SWE)(1) - Markus Sorensen (NOR) 7:6(7:1), 6:2

Fynn Kuenkler (GER)(6) - Edis Nokic (SWE) 6:4, 6:7(2:7), 6:0

Adam Svensson (SWE) - Viktor Arsov (SWE) 3:6, 6:3, 6:4

Sebastian Abboud (SWE) - Mathias Gavelin (SWE) 6:4, 4:6, 6:4

Jakob Groener (NOR)(3) - William Gothlin (SWE) 6:2, 6:4

Simon Yitbarek (SWE)(8) - Tom Zeuch (GER) 7:6(7:0), 6:4

Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) - Lukas Ridemar (SWE)(4) 6:0, 6:1

Oliver Andersson (SWE) - Filip Krolo (GER)(5) 6:4, 7:5

Round 3

Arvid Hjalte (SWE)(1) - Fynn Kuenkler (GER)(6) 6:4, 6:4

Adam Svensson (SWE) - Sebastian Abboud (SWE) 6:1, 7:5

Jakob Groener (NOR)(3) - Simon Yitbarek (SWE)(8) 6:4, 2:6, 6:4

Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) - Olver Andersson (SWE) 6:0, 6:0

Main Tournament

Round 1

Karl Friberg (SWE)(1) - Eric Vanshelboim (UKR) 6:1, 6:2

Ilari Vesanen (FIN) - Karl Fredrik Utheim (SWE) 6:0, 6:2

Ivan Denisov (RUS) - Kevin Chahoud (SWE) 6:4, 6:4

Adam Svensson (SWE) - Jonas Erdmann (GER)(8) 6:0, 6:4

Neil Oberleitner (AUT)(3) - Denis Oreshin (RUS) 6:2, 6:3

Anton Ornberg (SWE) - Dominik Palan (CZE) 7:6(7:3), 4:6, 7:6(9:7)

Jakob Groener (NOR) - Rikard Raad (SWE) 6:3, 6:4

Will Davies (GBR)(5) - Jesper Klov Nilsson (SWE) 6:4, 4:6, 6:2

Bastian Presuhn (GER)(7) - Filip Tensing (SWE) 6:1, 6:4

Arvid Hjalte (SWE) - Erik Grevelius (SWE) 7:5, 6:3

Alexandr Binda (RUS) - Andrew Rozanov (GBR) 6:4, 6:3

Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) - Johan Gappered (SWE)(4) 6:4, 6:1

Harry Wendelken (GBR) - Kenzo Koistia Larsson (SWE)(6) 6:3, 6:2

Gustaf Strom (SWE) - Egor Baklanov (UKR) 6:1, 6:0

Masi Sarpola (FIN) - Zacharias Rankloo Rasmusson (SWE) 6:2, 6:4

Timofey Skatov (RUS)(2) - Linus Bergevi (SWE) 6:3, 6:3

Round 2

Karl Friberg (SWE)(1) - Ilari Vesanen (FIN) 6:4, 6:4

Adam Svensson (SWE) - Ivan Denisov (RUS) 7:5, 6:3

Nell Oberleitner (AUT)(3) - Anton Ornberg (SWE) 6:4, 7:5

Will Davies (GBR)(5) - Jakob Groener (NOR) 6:4, 6:1

Bastien Presuhn (GER)(7) - Arvid Hjalte (SWE) 7:6(9:7), 6:3

Holger Vitus Nodskov Runde (DEN) - Alexandr Binda (RUS) 7:5, 7:6(7:2)

Harry Wendelken (GBR) - Gustaf Strom (SWE) 6:4, 2:3 Retired

Masi Sarpola (FIN) - Timofeiy Skatov (RUS)(2) 3:6, 6:3, 6:3

Quarterfinal

Karl Fribert (SWE)(1) - Adam Svensson (SWE) 6:4, 6:2

Neil Oberleitner (AUT)(3) - Will Davies (GBR)(5) 6:4, 4:6, 7:6(7:5)

Bastien Presuhn (GER)(7) - Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) 7:5, 6:2

Harry Wendelken (GBR) - Masi Sarpola (FIN) 4:6, 6:1, 7:5

Semifinal

Karl Friberg (SWE)(1) - Neil Oberleitner (AUT)(3) 6:1, 6:2

Bastien Presuhn (GER)(7) - Harry Wendelken (GBR) 7:5, 6:4

Final

Karl Friberg (SWE)(1) - Bastien Presuhn (GER)(7) 6:4, 6:3