Qualification

Round 1

Owen Lu (CHN)(1) bye

Bingru Chen (CHN) - Donghyeon Kim (KOR) 6:1, 6:2

Zeyu Song (CHN) Xiao Shi (CHN) 6:2, 6:1

Mai Gao (CHN) bye

Naufai Siddiq Kamazurraman (MAS) bye

Liu Hanhjie (CHN) - Max Woo (HKG) 6:3, 6:4

Malangi Du (CHN) - Hyeon Ho Yu (KOR) 6:2, 1:6, 6:1

Hanwen Li (CHN) bye

Yong Jia Cai (CHN) bye

Yunseok Jang (KOR) - Longhao Ji (CHN) 6:1, 6:0

Sebastian Nathhaft (HKG) - Zhanlue Kuang (CHN) 6:1, 6:1

Teng Wang (CHN) bye

Zhang Jun Hua (CHN) bye

Seung Woo Oh (KOR) - Kai Xu (CHN) 6:0, 6:3

Yu Zhang (CHN) - Chun Jui Kung (TPE) 6:1, 6:0

Zhang Sheng Han (CHN) bye

Bai Hia Hu (CHN) bye

Guangsen Wen (CHN) - Joe Chong Zhao Jo (MAS) 6:1, 6:4

Zhicheng Wang (CHN) - Jae Gam Lee (KOR) 6:1, 6:1

Temuugei Enkhsaikhan (MGL) - Xin Yu (CHN) Retired

Jin Gu (CHN) bye

Yangxuan Li (CHN) - JiWoong Hyun (KOR) 6:3, 7:5

Linang Xiao (CHN) - Bruno Loeffler (GER) 6:0, 6:1

Tsz Yeung Chan (HKG) - Zixuan Li (CHN) 6:0, 6:0

Wemmao Li (CHN) bye

Kyungmin Kim (KOR) - Boyao Huang (CHN) 6:3, 6:4

Guanglin Wen (CHN) - Kai Emanuele Richelmy (ITA) 6:2, 6:0

Tin Chi Kobe Wong (HKG) - Jingyikai Pan (CHN) 6:2, 6:2

Le Tian Wang (CHN) bye

Haoyuan Huang (CHN) - Matthew O'Sullivan (AUS) 6:2, 6:0

Zhong Yi (CHN) - Xingyu Zou (CHN) 6:0, 6:4

Yeon Woo Jeong (KOR) - Yinhao Mo (CHN) 6:0, 6:4

Round 2

Owen Lu (CHN)(1) - Bingru Chen (CHN) 6:4, 6:2

Zeyu Song (CHN) - Mai Gao (CHN) 6:2, 3:6, 6:3

Naufal Siddig Kamazuzzaman (MAS) - Liu Hanje (CHN) walkover

Hanwen Li (CHN) - Malangi Du (CHN) 6:4, 6:1

Yong Jia Cai (CHN) - Yunseok Jang (KOR) 7:6(7:3), 6:0

Sebastian Nothhaft (HKG) - Teng Wang (CHN) 6:3, 6:3

Seung Woo Oh (KOR) - Zhang Jun Hua (CHN) 6:1, 6:2

Yu Zhang (CHN) - Zhang Sheng Han (CHN) 6:3, 6:2

Guangsen Wen (CHN) - Bai Jia Hu (CHN) 6:1, 6:0

Zhicheng Wang (CHN) - Temuuqei Enkhsaikhan (MGL) 6:2, 6:3

Jin Gu (CHN) - Yangxuan Li (CHN) 6:4, 6:1

Linang Xiao (CHN) - Tsz Yeung Chan (HKG) 6:4, 6:1

Wenmao Li (CHN) - Kyungmin Kim (KOR) 3:6, 6:2, 6:4

Guanglin Wen (CHN) - Tin Chi Kobe Wong (HKG) 6:0, 6:4

Haoyuan Huang (CHN) - Le Tian Wang (CHN) 6:2, 3:6, 6:1

Yeon Woo Jeong (KOR) - Zhong Yi (CHN) 6:7(4:7), 6:4, 7:6(7:1)

Round 3

Owen Lu (CHN)(1) - Zeyu Song (CHN) 6:2, 6:3

Hanwen Li (CHN) - Naufal Siddiq Kamarzzaman (MAS) 3:6, 6:1, 6:2

Yong Jia Cai (CHN) - Sebastian Nothhaft (HKG) 2:6, 6:2, 6:3

Yu Zhang (CHN) - Seung Woo Oh (KOR) 6:3, 3:6, 6:1

Zhicheng Wang (CHN) - Guangsen Wen (CHN) 6:2, 6:3

Linang Xiao (CHN) - Jin Gu (CHN) 6:0, 6:1

Wenmao Li (CHN) - Guanglin Wen (CHN) 6:2, 6:4

Haoyuan Huang (CHN) - Yeon Woo Jeong (KOR) 6:1, 6:1

Main Tournament

Round 1

Yeongseok Jeong (KOR)(1) - Zhaoyuan Li (CHN) 6:2, 6:2

Jiandong Yu (CHN) - Sheung Yin Stephen Wong (HKG) 4:6, 6:2, 6:2

Yong Jia Cai (CHN) - Yu Xingang (CHN) 6:2, 6:2

Yi Jui Lo (TPE)(14) - Zijing Huang (CHN) 6:4, 6:2

Baolui Zheng (ChN)(12)  Haoyuan Huang (CHN) 6:1, 6:1

Linang Xiao (CHN) - Mathew Yee (HKG) 6:0, 6:1

Pengyu Lu (CHN) - Kai-Hsun Chen (TPE) 6:1, 6:0

Yue Feng Di (CHN)(7) - Max Wai Ming Lee (HKG) 6:3, 6:1

Bun Yunchaokete (CHN) - Yi Che Cheng (TPE) 6:3, 6:3

Qian Sun (CHN) - Man San Chan (HKG) 6:0, 5:0 Retired

Xiaonan Zhang (CHN) - Zhan Zheng (CHN) 6:3, 6:2

Zhou Mingzhou (CHN) - Darrshan Suresh (MAS)(15) 6:4, 4:6, 7:5

Guan Kai Wang (CHN)(9) - Zhicheng Wang (CHN) 6:2, 6:3

Bohua Dong (CHN) - Guangxian Lin (TPE) 2:6, 6:2, 6:3

Jiaji Wang (CHN) - Jung Ho Shin (KOR) 6:2, 6:2

Ki Lung NG (HKG)(6) - Shaoyun Liu (CHN) 6:2, 6:1

Zhao Zhao (CHN)(5) - Zhao Yuan (CHN) 6:0, 6:3

Xiaofei Wang (CHN) - Kyle Lok Yin Tang (HKG) 6:2, 6:2

Wai Yu Kai (HKG) - Owen Lu (CHN) 6:2, 6:2

Mingyuan Yang (CHN)(11) - Ting Hao Hsu (TPE) 6:2, 2:6, 6:4

Seong Yong Han (KOR)(13) - Wenmao Li (CHN) 6:4, 6:2

Yu Zhang (CHN) - Hawen Li (CHN) 6:4, 6:0

Kun Liu TPE) - Xin Zhang (CHN) 6:2, 6:4

Ching Ho Sunny Yue (HKG)(3) - Yaojie Zeng (CHN) 6:3, 6:2

Zheng Qi Jonathan Zhang (HKG)(8) - Qixiu Cai (CHN) 6:4, 6:3

Aizezi Yusupuaili (CHN) - Zetong Chen (CHN) 6:3, 7:5

Hsiang-Yu Chaung (TPE) - Kaiwei Wang (CHN) 3:6, 6:0, 6:1

Ke Ma (CHN)(10) - Junsung Kim (USA) 6:2, 6:1

Lingxiang huang (CHN)(16) - Yanxi Chen (CHN) 6:0, 6:4

Yan Bai (CHN) - Seung Woo Oh (KOR) 6:3, 2:6, 7:5

Zijiang Yang (CHN) - Chun Ho Chow (HKG) 6:3, 6:0

Ximmu Zhou (CHN)(2) - Hiaqi Zhao (CHN) 7:5, 6:3

Round 2

Yeongseok Jeong (KOR)(1) - Jiandong Yu (CHN) 6:2, 6:0

Yong Jia Cai (CHN) - Yi Jui Lo (TPE)(14) 6:2, 6:0

Linang Xiao (CHN) - Baouluo Zheng (CHN)(12) 6:2, 6:1

Pengyu Lu (CHN) - Yue Feng Di (CHN)(7)

Bu Yunchaokete (CHN)(4) - Qian Sun (CHN) 6:3, 6:2

Xiaonan Zhang (CHN) - Zhou Mingzhou (CHN) 6:3, 6:2

Guan Kai Wang (CHN)(9) - Bohua Dong (CHN) 6:1, 7:5

Ki Lung NG (HKG)(6) - Jiaji Wang (CHN) 6:2, 6:2

Zhao Zhao (CHN)(5) - Xiaofei Wang (CHN) Retired

Mingyuan Yang (CHN)(11) - Wai Yu Kai (HKG) 6:3, 6:2

Seong Yong Han (KOR)(13) - Yu Zhang (CHN) 6:2, 6:3

Ching Ho Sunny Yue (HKG)(3) - kun Liu (TPE) 6:2, 6:1

Zheng Qi Jonathan Zhang (HKG)(8) - Aizezi Yusupuaili (CHN) 6:3, 6:2

Hsiang-Yu Chuang (TPE) - Ke Ma (CHN)(10) 6:2, 7:5

Lingxiang Huang (CHN)(16) - Yan Bai (CHN) 6:4, 6:4

Ximmu Zhou (CHN)(2) - Ziiang Yang (CHN) 6:3, 3:6, 6:2

Round 3

Yeonseok Jeong (KOR)(1) - Yong Jia Cai (CHN) 6:4, 6:0

Pengyu Lu (CHN) - Linang Xiao (CHN) 6:4, 6:2

Bu Yunchaokete (CHN)(4) - Xiaonan Zhang (CHN) 6:2, 6:1

Ki Lung NG (HKG)(6) - Guan Kai Wang (CHN)(9) 6:1, 6:1

Zhao Zhao (CHN)(5) - Mingyuan Yang (CHN)(11) 7:5, 6:3

Seong Yong Han (KOR)(13) - Ching Ho Sunny Yue (HKG)(3) 6:2, 6:2

Zheng Qi Jonathan Zhang (HKG)(8) - Hsiang-Yu Chuang (TPE) 6:3, 6:2

Ximmu Zhou (CHN)(2) - Lingxiang Huang (CHN)(16) 6:2, 6:2

Quarterfinal

Yeongseok Jeong (KOR)(1) - Pengyu Lu (CHN) 6:2, 6:4

Bu Yunchaokete (CHN)(4) - Ki Lung NG (HKG)6) 6:7(1:7), 6:1, 6:2

Seong Yong Han (KOR)(13) - Zhao Zhao (CHN)(5) 6:2, 1:6, 6:4

Ximmu Zhou (CHN)(2) - Zheng Qi Jonathan Zhang (HKG)(8) 6:3, 6:4

Semifinal

Bu Yunchaokete (CHN)(4) - Yeongseok Jeong (KOR)(1) 6:3, 2:6, 6:4

Ximmu Zhou (CHN)(2) - Seong Yong Han (KOR)(13)

Final

Bu Yunchaokete (CHN)(4) - Ximmu Zhou (CHN)(2) 6:4, 6:0