Qualification

Round 1

Alex Solanki (1) bye

Naresh Badgujar (IND) - Ayush Deswal (IND) 6:1, 3:6, 7:5

Rudraksha Rishi Mitra (IND) - Sahishnu Sharma (IND) 6:7(3:7(, 6:4, 6:3

Sagar Bains (IND)(5) - Arneetesh Saxena (IND) 6:1, 6:0

Rithvik Choudany Bollipalli (IND)(2) bye

Sanvesh Maria (IND) - Avik Chaudhery (IND) 6:1, 6:2

Prabhav Agarwal (IND) - Harshit Selvaraj (IND) 6:1, 6:3

Ashztish Tiwari (IND)(8) - Sidharth Nijhawan (IND) 6:1, 6:1

Sumitpal Singh (IND) - Hari Chandan Tata (IND) 6:1, 6:1

Kanshk Pal (IND) - Ritik Rana (IND) 4:6, 6:3, 6:3

Krishan Hooda (IND) - Gaurang Mishra (IND) 6:4, 6:1

Lakshay Gupta (IND) - Saarang Phadnis (IND)(7) 6:3, 6:3

Drona Wala (IND)(4) - Dheerai Kodancha (IND) 6:3, 6:3

Neeraj Vashpaul (IND) - Bhupender Dahiya (IND) 6:2, 1:6, 6:1

Bikramjeet Sing Chawla (IND) - Aaryan Pandit (IND) 6:2, 6:2

Atharva Sharma (IND)(6) - Abhimanyu Rozra (IND) 7:5, 6:4

Round 2

Alex Solanki (IND)(1) - Naresh Badgujar (IND) 7:5, 6:4

Sagar Bains (IND)(5) - Rudraksha Rishi Mitra (IND) 6:1, 6:0

Rithvik Choudry Bollipalli (IND)(2) - Sarvesh Maria (INDA) 6:0, 6:3

Ashutosh Tiwat (IND)(8) - Prabhav Agarwal (IND) 7:5, 1:6, 6:4

Sumitpal Singh (IND)(3) - Kanishk Pal (IND) 6:0, 6:0

Krishan Hooda (IND) - Lakshay Gupta (IND) 7:6(7:2), 6:4

Drona Walia (IND)(4) - Neeraj Yashpaul (IND) 6:4, 7:6(7:5)

Atharva Sharma (IND)(6) - Bikramjeet Singh Chawal (IND) 6:7(0:7), 6:4, 6:3

Round 3

Alex Solanki (IND)(1) - Sagar Bains (IND)(5) 6:4, 6:1

Rithvik Choudary Bollipalli (IND)(2) - Ashutosh Tiwari (IND)(8)

Sumitpal Singh (IND)(3) - Krishan Hooda (IND) 6:3, 4:6, 6:4

Atharya Sharma (IND)(6) - Drona Walia (IND)(4) 6:0, 6:3

Main Torunament

Round 1

Siddharnt Banthia (IND)(1) - Olimjon Nabiev (UZB) 6:4, 6:2

Nikit Reddy (USA) - Rithvik Choudany Bollipalli (IND) 6:3, 6:1

Abhimaanyu Vannemreddy (IND) - Sumitpal Singh (IND) 6:4, 4:6, 7:6(7:5)

Tonkla Mulada (THA)(8) - Mritunjav Badola (IND) 6:2, 3:6, 6:3

Jack Draper (GBR)(3) - Kabir Manrai (IND) 6:1, 6.0

Vasisht Cheruku (IND) - Rishabh Sharda (IND) 6:1, 5:7, 6:3

Roko Savin (CRO) - Shramay Dhawan (IND) 6:3, 6:0

Arthur Craig Pantino (PHI)(7) - Naithaolin Calvin Golmei (IND) 6:3, 6:3

Parikshit Somani (IND)(6) - Srivatsa Ratakonda (IND) 6:3, 6:3

Sergey Fomin (UZB) - Atharva Sharma (IND) 6:2, 6:1

Siddharth Thakran (IND) - Shashikant Rajput (IND) 6:4, 6:3

Sacchitt Sharrma (IND) - Hazem Naow (SYR)(4) 7:6(9:7), 6:3

Dostanbek Tashbulatov (KAZ)(5) - Theertha Shashank Macherla (IND) 6:2, 6:2

Alex Solanki (IND) - Megh Bhargav Patel (IND) 6:7(2:7), 6:3, 7:6(7:2)

Freddie Grant (GBR) - Tarush Bagai (IND) 6:1, 6:2

Dhruv Sunish (IND) - Hua Chen Yu (TPE)(2) 6:3, 6:3

Round 2

Siddhant Bantha (IND)(1) - Nikit Reddy (USA) 6:0, 6:1

Tonkla Mulada (THA)(8) - Abhimanyu Vannemreddy (IND) 3:6, 6:4, 6:4

Jack Draper (GBR)(3) - Vasisht Cheruku (IND) 6:3, 6:2

Roko Savin (CRO)  - Arthur Craig Pantino (PHI)(7) 6:2, 6:4

Sergey Fomin (UZB) - Parikshit Somani (IND)(6) 5:7, 6:2, 6:4

Sacchitt Sharrma (IND) - Siddharth Thakran (IND) 6:3, 5:7, 6:2

Dostanbek Tashbulatov (KAZ)(5) - Alex Solanki (IND) 4:6, 6:2, 6:2

Dhruv Sunish (IND) - Freddie Grant (GBR) 6:4, 6:2

Quarterfinal

Siddhant Banthia (IND)(1) - Tonkla Maluda (THA)(8) 6:2, 7:5

Jack Draper (GBR)(3) - Roko Savin (CRO) 6:2, 6:2

Sergey Fomin (UZB) - Sacchitt Sharrma (IND) 6:3, 6:7(4:7) 7:6(7:5)

Dhruv Sunish (IND) - Dostanbek Tashbulatov (KAZ)(5) 6:2, 6:2

Semifinal

Jack Draper (GBR)(3) - Siddhant Banthia (IND)(1) 2:6, 7:5, 6:0

Dhruv Sunish (IND) - Sergey Fomin (UZB) 7:5, 6:3

Final

Jack Draper (GBR)(3) - Dhruv Sunish (IND) 6:7(2:7), 6:1, 6:3