Qualifying

Round 1

Tobias Sonne (ARG)(1) bye

Manuel de Mendiola (CRC) - Alvaro Rosabal (CRC) 6:0, 6:1

Zachary Garner (USA)(2) bye

Benjamin Fernandez (CRC) - Luis Adrian Chen Vargas (CRC)

Kirac Bekisoglu (TUR)(3) bye

Santiago Sasso (CRC) - Esteban Perez Mendoza (VEN) 7:6(7:5), 7:6(7:4)

Amav Dhingra (USA)(4) bye

Felipe Johanning (CRO)(13) - Lleyton Jullian (FRA) 6:4, 6:3

Patrick Sydow (ARU)(5) bye

Samuel Guarin (COL)(11) - Diego Marin Obando (CRC) 6:3, 6:1

Lukas Hellum Lilleengen (NOR)(6) - Kevin Kwong (ARG) 7:5, 6:1

Felipe Hidalgo (USA)(12) - Kevin Webb (CRC) 6:0, 6:2

Daniil Savelev (RUS)(7) - Luis Enrique Obanda 6:0, 6:1

Jayman Jhattu (USA)(10) - Samuel Cruz (CRC) 6:0, 6:0

Michael Agee (USA)(8) - Daniel Marcano (VEN) 6:1, 6:3

Alan Cincuegui (MEX)(9) - Andres Sanabria (CRC) 7:6(7:4), 6:1

Round 2

Tobias Sonne (ARG)(1) - Manuel de Mendiola (CRV) walkover

Zachary Garner (USA)(2) - Benjamin Fernandez (CRC) 6:0, 6:1

Kirac Bekisoglu (TUR)(3) - Santiago Sasso (CRC) 6:0, 6:2

Amav Dhingra (USA)(4) - Felipe Johanning (CRC)(13) 6:2, 6:2

Patrick Sydow (ARU)(5) - Samuel Guarin (COL)(11) 6:2, 6:2

Lukas Hellum Lilleengen (NOR)(6) . Felipe Hidalgo (USA)(12) 6:4, 6:3

Daniil Savelev (RUS)(7) - Jayman Jhattu (USA)(10) 6:4, 6:4

Alan Cincunegui (MEX)(9) - Michael Agee (USA)(8) 7:5, 7:5

Main Tournament

Round 1

Dsngeet Sridhar (USA) - Francisco Vittar (ARG)(1) 7:5, 6:4

William Grant (USA) - Lleyton Cronje (RSA) 6:3, 6:3

Axel Nefve (USA) - Rodrigo Crespo Piedra (CRC) 6:2, 6:1

Jaimee Floyd Angele (FRA) - Andrew Fenty (USA)(14) 6:4, 6:4

Olukayode Alafia Damina Ayeni (USA)(11) - Daniil Savelev (RUS) 6:3, 6:1

Rafael Bejar Levy (MEX) - Lukas Hellum Lilleengen (NOR) 6:3, 6:2

Mark Mandlik (USA) - Brandon Perez (VEN) 7:5, 6:3

Oliver Crawford (USA)(5) - Sebastian Quiros (CRC) 6:2, 6:2

Trent Bryde (USA)(3) - Filip Cristian Jianu (ROU) 6:1, 6:4

Patrick Kristensen (DEN) - Zachary Garner (USA) 7:5, 6:0

Nick Hardt (DOM) - Ian Tracy (CRC) 6:3, 6:3

Brian Cernoch (USA)(13) - Agustin Riquelme Coppari (ARG) 6:2, 6:2

Danny Thomas (USA)(9) - Patrick Sydow (ARU) 6:1, 7:6(10:8)

Jaycer Lyeons (USA) - Alan Cincunegui (MEX) 6:3, 6:3

Caleb Chakravarthi (USA) - Tobias Sonne (ARG) 6:3, 6:0

Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)(8) - Tomas Kopczynski (USA) 6:2, 6:2

Juan Martin Jale (ARG)(7) - Samuel Guarin (COL) 6:2, 6:2

Kirac Bekisoglu (TUR) - Ronan Jachuck (USA) 6:3, 6:3

Brian Shi (USA) - Dimitri Badra (VEN) 6:3, 6:3

Patrick Kypson (USA)(10) - Clement Tabur (FRA) 7:6(8:6), 6:2

Arnav Dhingra (USA) - Juan Alejandro Hernandez Serrano (MEX)(16) 6:4, 3:6, 6:4

Arthur Bernabe (FRA) - Keenan Mayo (USA) 5:7, 6:2, 6:3

Govind Nanda (USA) - Alejandro Piedra (CRC) 7:5, 6:3

Vasil Kirkov (USA)(4) - Franco Ribero (ARG) 6:1, 6:3

Gianni Ross (USA)(6) - Michael Agee (USA) 6:2, 6:0

Franco David Aubone (ARG) - Santiago Pozuelo (CRC) 6:1, 6:0

Timothy Sah (USA) - Ray Ho (TPE) 6:1, 7:5

Sebastian Korda (USA)(12) - Taine Bernhard (RSA) 6:4, 6:1

Hugo Gaston (FRA)(15) - Joshua Bode (USA) 4:6, 6:1, 6:1

Axel Geller (ARG) - Boris Kozlov (USA) 6:3, 6:2

William Woodall (USA) - Juan Ignacio Batalla Diez (MEX) 6:4, 6:3

Sam Riffice (USA)(2) - Diego Chavarria (CRC) 6:4, 6:2

Round 2

Sangeet Sridhar (USA) - William Grant (USA) 6:3, 6:0

Jaimee Floyd Angele (FRA) - Axel Nefve (USA) 6:0, 6:4

Olukayode Alafia Damina Ayeni (USA)(1) - Rafael Bejar Levy (MEX) 6:3, 7:6(7:4)

Oliver Crawford (USA)(5) - Mark Mandlik (USA) 6:3, 7:5

Trent Bryde (USA)(3) - Patrick Kristensen (DEN) 6:3, 6:3

Nick Hardt (DOM)  Brian Cernoch (USA)(13) 3:6, 6:2, 6:4

Danny Thomas (USA)(9) - Jaycer Lyeons (USA) 6:3, 6:4

Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)(8) - Caleb Chakravarthi (USA) 6:2, 6:3

Huan Martin Jalie (ARG)(7) - Kirac Bekisoglu (TUR) 6:1, 7:6(7:4)

Patrick Kypson (USA)(10) - Brian Shi (USA) 6:2, 6:3

Arthur Bernabe (FRA) - Arnav Dhingra (USA) 4:6, 6:4, 6:2

Vasil Kirkov (USA)(4) - Govind Nanda (USA) 3:6, 6:4, 6:3

Franco David Aubone (ARG) - Gianni Ross (USA)(6) 7:5, 6:3

Sebastian Korda (USA)(12) - Timothy Sah (USA)

Axel Geller (ARG) - Hugo Gaston (FRA)(15) 7:5, 6:3

Sam Riffice (USA)(2) - William Woodall (USA)

Round 3

Sangeet Sridhar (USA) - Jaimee Floyd Angele (FRA) 4:6, 6:2, 6:3

Oliver Crawford (USA)(5) - Olukayode Alafia Damina Ayeni (USA)(11) 6:3, 6:7(4:7), 6:4

Trent Bryde (USA)(3) - Nick Hardt (DOM) 6:3, 3:6, 6:2

Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)(8) - Danny Thomas (USA)(9) 6:3, 6:3

Patrick Kypson (USA)(10) - Juan Martin Jalif (ARG)(7) 6:3, 6:1

Vasil Kirkov (USA)(4) - Arthur Bernabe (FRA) 6:2, 6:1

Sebastian Korda (USA)(12) - Franco David Aubone (ARG) 6:1, 6:7(2:7), 6:2

Sam Riffice (USA)(2) - Axel Geller (ARG) 7:5, 7:6(9:7)

Quartefinal

Oliver Crawford (USA)(5) - Sargeet Sridhar (USA) 6:4, 2:6, 6:4

Trent Bryde (USA)(3) - Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)(8) 5:7, 6:1, 6:4

Vasil Kirkov (USA)(4) - Patrick Kypson (USA)(10) 4:6, 6:4, 6:4

Sam Riffice (USA)(2) - Sebastian Korda (USA)(12) 7:6(7:3), 7:6(7:2)

Semifinal

Oliver Crawford (USA)(5) - Trent  Bryde (USA)(3) 6:1, 1:6, 6:2

Vasil Kirkov (USA)(4) - Sam Riffice (USA)(2) 6:1, 7:5

Final

Vasil Kirkov (USA)(4) - Oliver Crawford (USA)(5) 6:4, 6:2