Qualification

Round 1

Yuuki Tanaka (JPN)(1) - Man Ying Maggie NG (HKG) 6:0, 6:0

Jia-Qi Kang (CHN)(10) - Yukun Zhang (CHN) 1:6, 6:4, 6:2

Ayano Shimzu (JPN) - Xiaoxi Zhao (CHN) 7:6(9:7), 6:4

Karman Kaur Thandi (IND) - Mizuno Kijima (JPN)(14) 6:2, 7:6(7:4)

Ying Zhang (CHN)(3) - Wushuang Zheng (CHN) 6:3, 6:1

So-Ra Lee (KOR) - Miyabi Inoue (JPN)(16) 6:4, 6:1

Nippawan Lertcheewakarn (THA)(4) - Mai Minokoshi (JPN) 6:1, 3:6, 6:4

Chihiro Muramatsu (JPN)(15) - Yuki Kristina Chiang (USA) 6:0, 6:2

Hanyu Guo (CHN)(5) - Yan-Tung Ki (HKG) 6:1, 6:0

Bunyawi Thamchaiwat (THA)(9) - Kamonwan Buayam (THA) 6:4, 6:2

Harmony Tan (FRA)(6) - Xinyu Jiang (CHN) 6:2, 6:0

Ho Ching Wu (HKG) - Yan Wang (CHN)(13) 6:2, 3:6, 7:6(8:6)

Miharu Imanishi (JPN)(7) - Aiko Yoshitomi (JPN) 6:3, 6:3

Shanshan Guo (CHN)(12)  Nudnida Luangnam (THA) 6:2, 6:3

Ayaka Okuno (JPN)(8) - Dabin Kim (KOR) 6:0, 6:2

Jiaxi Lu (CHN)(11) - Wing Sze Yu (HKG) 6:1, 6:2

Round 2

Jia-Qi Kang (CHN)(10) - Yuuki Tanaka (JPN)(1) 6:1, 6:2

Karman Kaur Thandi (IND) - Ayano Shimzu (JPN)(2)

Ying Zhang (CHN)(3) - So-Ra Lee (KOR) 6:4, 6:3

Nippawan Lertcheewakarn (THA)(4) - Chihiro Muramatsu (JPN)(15) 6:4, 7:6(7:5)

Hanyu Guo (CHN)(5) - Bunyawi Thamchaiwat (THA)(9) 7:5, 6:3

Harmony Tan (FRA)(6) - Ho Ching Wu (HKG) 6:1, 6:0

Miharu Imanishi (JPN)(7) - Shanshan Guo (CHN)(12) 6:4, 6:3

Jiaxi Lu (CHN)(11) - Ayaka Okuno (JPN)(8) 6:2, 3:6, 6:1

Main Tournament

Round 1

Tara Moore (GBR)(1) - Akiko Omae (JPN) 6:3, 6:2

Kyoka Okamura (JPN) - Katherine IP (HKG) 6:2, 6:1

Jia-Jing Lu (CHN) - Nicha Lertpitaksinchai (THA) 6:3, 6:0

Eri Hozumi (JPN)(8) - Eudice Chong (HKG) 6:3, 6:1

Junri Namigata (JPN) - Ksenia Lykina (RUS)(4) 6:1, 1:0 Retired

Noppawan Lercheewakarn (THA) - Kwan Yau NG (HKG) 6:2, 6:0

Chang Liu (CHN) - Ling Zhang (HKG) 6:4, 6:4

Hiroko Kuwata (JPN)(5) - Jiaxi Lu (CHN) 7:6(7:2), 6:1

Conny Perrin (SUI)(7) - Peangtam Plipuech (THA) 7:6(11:9), 5:6, 7:6(7:1)

Barbora Jrejcikova (CZE) - Yiing Zhang (CHN) 6:2, 6:4

Miharu Imanishi (JPN) - Xinyu Gao (CHN) 6:1, 6:4

Harmony Tan (FRA) - Na-Lae Han (KOR)(3) 7:6(7:5), 3:6, 7:6(7:5)

Olga Doroshina (RUS) - Riko Sawayanagi (JPN)(6) 6:2, 6:1

Ya-Hsuan Lee (TPE) - Hanyu Guo (CHN) 3:6, 6:4, 6:1

Fang Ying Xun (CHN) - Karman Kaur Thandi (IND) 6:4, 6:7(3:7), 6:3

Lusika Kumkhum (THA)(2) -- Jia-Qi Kang (CHN) 6:2, 6:2

Round 2

Tara Moore (GBR)(1) - Kyoka Okamura (JPN) 6:4, 6:1

Jia-Jing Lu (CHN) - Eri Hozumi (JPN)(8) 7:6(8:6), 6:4

Junri Namigata (JPN) - Noppawan Lertcheewakarn (THA) 6:7(5:7), 6:0, 6:2

Hiroko Kuwata (JPN)(5) - Chang Liu (CHN) 6:1, 6:4

Barbora Krejcikova (CZE) - Conny Perrin (SUI)(7) 6:1, 6:1

Miharu Imanishi (JPN) - Harmony Tan (FRA) 6:4, 6:1

Ya-Hsuan Lee (TPE) - Olga Doroshina (RUS) 6:3, 6:0

Luksika Kumkhum (THAI)(2) - Fang Ying Xun (CHN) 6:2, 2:6, 6:2

Quarterfinal

Tara Moore (GBR)(1) - Jia-Jing Lu (CHN) 6:1, 6:7(5:7), 6:3

Hiroko Kuwata (JPN) - Nunri Namigata (JPN) 6:2, 2:6, 7:5

Miharu Imanishi (JPN) - Barbora Krejcikova (CZE) 4:6, 6:4, 6:4

Yu-Hsuan Lee (TPE) - Luksika Kumkhum (THA)(2) 7:6(7:2), 7:6(7:5)

Semifinal

Tara Moore (GBR)(1) - Hiroko Kuwata (JPN)(5) 7:6(7:4), 6:1

Ya-Hsuan Lee (TPE) - Miharu Imanishi (JPN) 5:7, 6:3, 4:0 Retired

Final

Ya-Hsuan Lee (TPE) - Tara Moore (GBR)(1) 2:6, 7:6(7:4), 6:3