Qualification

Round 1

Shinta FFujii (JPN)(1) bye

Siu-Fai - Kelvin Lam (HKG) - Mikolaj Borkowski (POL) 6:0, 7:5

Justin Barki (INA)(2) bye

Ming Chun Alan Sou (HKG) - Henrik Traskin (LTU) 6:3, 6:1

Li-Wie Tan (TPE)(3) bye

Denton Ho (HKG) - Chak Pong Marco Lam (HKG) 6:7(5:7), 7:5, 1:1 Retired

Chun Hsin Tseng (TPE)(4) - Chun-Ming Yam (HKG) 6:1, 6:2

Andy Chang (USA) - Alan Chang (USA) 0:6, 6:2, 6:3

Albert Bisong Bikom (NGR)(5) - Ching Yeung Michael Tam (HKG) 6:2, 7:6(7:2)

Daisuke Sumizawa (JPN) - Alester Magalit (HGK) 6:4, 6:2

Peng-Xiang Gong (CHN) - Jia Cheng Zhu (CHN) 7:6(7:2), 6:2

Kai Yuen Leung (HKG) - Leo Tang (CHN) 6:0, 6:0

Pak Long Yeung (HKG) - Zhicheng Zhu (CHN) 3:6, 6:0, 6:1

Chi Lik Ernest Hung (HKG) - Xin Yu (CHN) 6:0, 6:0

Andrea Morlotti (ITA) - Timothy Kwok Fone Yuen (GBR) 6:0, 6:0

Skyler Butts (HKG) - Daiki Kato (JPN) 6:2, 6:2

Round 2

Shinta Fujii (JPN)(1) - Siu-Fai Kelvin Lam (HKG) 6:4, 6:3

Ming Chun Alan Sou (HKG) - Justin Barki (INA)(2)

Li-Wie Tan (TPE)(3) - Denton Ho (HKG) 2:6, 6:1, 6:1

Chun Hsin Tseng (TPE)(4) - Andy Chang (USA) 6:1, 6:0

Datsuke Sumizawa (JPN) - Albert Bisong Bikom (NGR)(5)

Kai Yuen Leung (HKG) - Peng-Xiang Gong (CHN) 6:3, 6:2

Pak Long Yeung (HKG) - Chi Lik Ernest Hung (HKG) 6:0, 6:1

Skyler Butts (HKG) - Andrea Morlotti (ITA) 6:0, 6:0

Main Tournament

Round 1

Shuichi Sekiguchi (JPN)(1) - Li-Wie Tan (TPE) 6:4, 6:2

Anthony Jackie Tang (HKG) - Albert Bisong Bikomi (NGR) 6:1, 6:0

Karunday Singh (IND) - Aria Harajchi (SUI) 6:1, 6:1

Cheng-Yu Yu (TPE)(7) - Wei-De Lin (TPE) 1:6, 7:6(7:5), 6:1

Masato Shiga (JPN)(3) - Chun Hun Wong (HKG) 7:6(8:6), 6:4

Yu Hsiou Hsu (TPE) - Chun Hsin Tseng (TPE) 6:3, 7:6(7:5)

Cing-Yang Meng (TPE) - Kai Yuen Leung (HKG) 6:2, 6:2

Yan Bai (CHN)(5) - Jack Wong (HKG) 6:2, 3:6, 6:3

Geoffrey Blancaneaux (FRA)(6) - Sora Fukuda (JPN) 6:3, 6:0

Ming Chun Alan Sou (HKG) - Chien Hsun Lo (TPE) 4:6, 6:4, 6:1

Tung-Lin Wu (TPE) - Ching Lam (HKG) 6:2, 6:3

Jumpei Yamasaki (JPN)(4) - Skyler Butts (HKG) 6:3, 6:2

Ken Onishi (JPN) - Jui-Chen Hung (TPE) 6:3, 7:5

Pak Long Yeung (HKG) - Xi Qi (CHN) 6:2, 2:6, 6:2

Hei Yin Andrew Li (HKG) - Shinta Fujii (JPN) 6:1, 6:1

Takuto Niki (JPN)(2) - Daisuke Sumzawa (JPN) 6:1, 6:0

Round 2

Anthony Jackie Tang (HKG) - Shuchi Sekiguchi (JPN)(1)

Cheng-Yu Yu (TPE)(7) - Karunuday Singh (IND) 6:2, 6:1

Masato Shiga (JPN)(3) - Yu Hsiou Hsu (TPE) 7:6(7:1), 6:1

Yan Bai (CHN)(5) - Cing-Yang Meng (TPE) 6:2, 6:3

Geoffrey Blancaneaux (FRA)(6) Ming Chun Alan Sou (HKG) 6:2, 6:2

Jumpei Yamasaki (JPN)(4) - Tung-Lin Wu (TPE)

Ken Onishi (JPN)(8) - Pak Long Yeunig (HKG) 6:4, 6:2

Takuto Niki (JPN)(2) - Hei Yin Andrew Li (HKG) 6:1, 6:3

Quarterfinal

Cheng-Yu Yu (TPE)(7) - Anthony Jackie Tang (HKG) 6:7(4:7), 7:6(7:2), 7:6(9:7)

Yan Bai (CHN)(5) - Masato Shiga (JPN)(3) 7:6(7:2), 6:1

Geoffrey Blancaneaux (FRA)(8) - Jmpei Yamasaki (JPN)(4) 6:4, 6:4

Takuto Niki (JPN)(2) - Ken Onishi (JPN)(8) 6:4, 6.1

Semifinal

Yan Bai (CHN)(5) - Cheng-Yu Yu (TPE)(7) 6:2, 6:2

Takuto Niki (JPN)(2) - Geoffrey Blancaneaux (FRA)(6) 6:4, 6:3

Final

Yan Bai (CHN)(5) - Takuto Niki (JPN)(2) 6:1, 6:4