Qualification

Round 1

Johanthan Mridha (SWE)(1) - Srikar Kuchibhotla (USA) 6:0, 6:0

Robbie C. Bellamy (USA) - Keivon Tabrizi (USA) 7:6(7:1), 0:6, 6:4

Raheel Manji (CAN) - Henry Craig (USA) 6:2, 7:5

Lucas Renard (SWE)(11) - Jake Douglas (USA) 7:6(7:4), 6:4

Timur Khabibulin (KAZ)(2) - Tristan Boyer (USA) 6:4, 6:3

Reese Stalder (USA) - Riley Smith (USA) 7:6(12:10), 6:4

Maximilian Wild (USA) - Jonathan Star (USA) 6:4, 6:3

Alexander Cozbinov (MDA) - Rajko Mladenovic (SRB)(13) 6:3, 6:4

Jack Jaede (AUS) - Nathaniel Lammons (USA)(3) 6:3, 5:7, 7:6(12:10)

Tanner K. Smith (USA) - Gui Gomes (USA) 6:4, 6:4

Austin Rapp (USA) - Jared Thompkins (USA) 6:1, 6:4

Gage Brymer (USA)(4) - David Laser (USA) 6:3, 6:2

Martin Redlicki (USA)(4) - Jeffrey Hsu (TPE) 7:6(7:3), 6:3

Alessandro-Damiano Ventre (BRA) - Dara Aryanpour Kashani (IRI) 6:0, 6:0

Nicholas C. Crystal (USA) - Daniel Worku (USA) 6:2, 6:0

Laurens Verboven (BEL)(12) - Jacob Brumm (USA) 6:4, 6:2

Logan Smith (USA) - Tom Fawcett (USA)(5) 5:7, 7:6(8:6) 6:4

Shahin Khaledan (IRI) - Kento Perera (USA) 6:1, 6:7(8:6), 4:0 Retired

Michael Genender (USA) - William Genesen (USA) 6:3, 3:6, 6:1

Karue Sell (BRA) - Jake Devine (USA)(14) 6:2, 6:3

Henrik Wiersholm (USA) - Eric James Johnson (USA)(6)

Max Pham (USA) - Jack Pulliam (USA) 7:6(7:1), 6:2

Josh Hagar (USA) - Bryce Pereira (USA) 6:2, 6:3

Jordan Angus (GBR) - Milos Nikolic (SRB)(10) 6:1, 6:2

Sameer Kumar (USA)(7) - Tyler Lu (USA) 6:4, 7:5

Isaiah Strode (USA) - HanQing Wang (CHN) 6:0, 6:0

Austen Huang (USA) - Connor Hance (USA) 6:4, 7:5

Ronnie Schneider (USA) - Igor Smilansky (ISR)(9) 6:2, 6:4

Collin Altamirano (USA)(8) - Henri Ji (USA) 6:3, 6:1

Alec Adamson (USA) - Hady Habib (USA) 6:4, 6:3

Logan Straggs (USA)  Nikita Matveyko (RUS) 6:0, 6:4

Mousheg Hovhannisyan (USA)(15) - Eduardo Russi (BRA) 6:1: 6:0

Round 2

Jonathan Mridha (SWE)(1) - Robbie C. Bellamy (USA) 7:5, 6:4

Raheel Manji (CAN) - Lucas Renard (SWE)(11) 6:4, 6:4

Timur Khabibulin (KAZ)(2) - Reese Stalder (USA) 6:4, 6:4

Alexander Coubinov (MDA) - Maximilian Wild 6:2, 6:2

Jack Jaede (AUS) - Tanner K. Smith (USA) 6:4, 7:6(7:4)

Gage Brymer (USA)(16) - Austin Rapp (USA) 6:2, 6:3

Martin Redlicki (USA)(4) - Alessandro-Damiano Ventre (BRA) 6:0, 6:3

Nicholas C. Crystal (USA) - Laurens Verboven (BEL)(12) 7:5, 4:6, 6:4

Logan Smith (USA) - Shahin Khaledan (IRI) 6:3, 0:6, 6:0

Karue Sell (BRA) - Michael Genender (USA) 6:2, 1:6, 6:1

Henrik Wiersholm (USA) - Max Pham (USA) 6:3, 6:4

Jordan Angus (GBR) - Josh Hagar (USA) 7:6(13:11), 6:4

Sameer Kumar (USA)(7) - Isaiah Strode (USA) 7:5, 6:3

Ronnie Schneider (USA) - Austen Huang (USA) 7:5, 6:3

Collin Altamirano (USA)(8) - Alex Adamson (USA) 6:0, 6:0

Mousheg Hovhannisyan (USA)(15) - Logan Staggs (USA) 3:6, 6:2, 6:2

Round 3

Jonathan Mridha (SWE)(1) - Raheel Manji (CAN) 6:7(7:5), 7:5, 6:4

Timur Khabibulin (KAZ)(2) - Alexander Cozbinov (MDA) 7:6(7:3), 6:4

Gage Brymer (USA)(16) - Jack Jaede (AUS) 6:0, 3:6, 6:2

Martin Redlicki (USA)(4) - Nicholas C. Crystal (USA) 7:5, 7:6(8:6)

Karue Sell (BRA) - Logan Smith (USA) 7:6(7:2), 7:5

Henrik Wiersholm (USA) - Jordan Angus (GBR) 6:3, 6:2

Sameer Kumar (USA)(7) - Ronnie Schneider (USA) 2:6 6:4, 6:1

Collin Altamirano (USA)(8) - Mousheg Hovhannisyan (USA)(15) 6:2, 6:2

Main Tournament

Round 1

Collin Altamirano (USA) - Tommy Paul (USA)(1) 4:6, 6:0, 6:3

Karue Sell (BRA) - Timur Khabibulin (KAZ) 6:3, 6:2

Thai-Son Kwiatkowski (USA) - Antoine Bellier (SUI) 6:4, 6:4

Carl Soderlund (SWE)(8) - Sameer Kumar (USA) 6:4, 6:2

Emilio Gomez (ECU)(3) - Brandon Holt (USA) 6:3, 7:5

Clay Thompson (USA) - Ricardo Hocevar (BRA) 6:1, 6:2

JC Aragone (USA) - Markus Kalovelonis (RUS) 5:7, 6:3, 6:4

Evan King (USA)(6) - Martin Redlicki (USA) 6:4, 6:2

Dennis Nevolo (USA) - Kaichi Uchida (JPN)(7) 6:2, 3:6, 7:6(9:7)

Sebastian Fanselow (GER) - Fabiano De Paula (BRA) 6:1, 6:2

Gage Brymer (USA) - Mousheg Hovhannisyan (USA) 6:1, 6:2

Yannick Hanfmann (GER)(4) - Luke Bambridge (GBR) 7:6(7:4), 6:7(2:7) 6:1

Mackenzie McDonald (USA)(5) - Thibault Forget (FRA) 6:3, 6:2

Marcos Giron (USA) - Aron Hiltzik (USA) 6:3, 6:0

Henrik Wiersholm (USA) - beat Jonathan Mridha (SWE)

Roberto Quiroz (ECU)(2) - Dekel Bar (ISR) 6:4, 6:4

Round 2

Collin Altamirano (USA) - Karue Sell (BRA) 7:6(7:5), 7:5

Carl Soderlund (SWE)(8) - Thai-Son Kwiatkowski (USA) 7:5, 7:5

Emilio Gomez (ECU)(3) - Clay Thompson (USA) 7:5, 6:7(5:7), 7:6(7:5)

Evan King (USA)(6) - JC Arragone (USA) 6:3, 2:6, 7:5

Sebastian Fanselow (GER) - Dennis Nevolo (USA) 6:2, 6:2

Yannick Hanfmann (GER)(4) - Gage Brymer (USA)

Mackenzie McDonald (USA/5) - Marcos Giron (USA) 6:7(4:7), 6:1, 6:2

Roberto Quiroz (ECU)(2) - Henrik Wiersholm (USA) 6:2, 6:4

Quarterfinal

Carl Soderlund (SWE)(8) - Collin Altamirano (USA) 7:6(7:5), 6:3

Evan King (USA)(6) - Emilio Gomez (ECU)(3) 7:5, 1:6, 7:5

Yannick Hanfmann (GER)(4) - Sebastian Fanselow (GER) 2:6, 6:2, 6:2

Mackenzie McDonald (USA)(5) - Roberto Quiroz (ECU)(2) 6:3, 7:5

Semifinal

Carl Soderlund (SWE)(8) beat Evan King (USA)(6)

Mackenzie McDonald (USA)(5) - Yannick Hanfmann (GER)(4) 2:6, 6:4, 6:2

Final

Mackenzie McDonald (USA)(5) - Carl Soderlund (SWE)(8) 6:4, 6:0